4 Bieg Ziemi Puckiej nie tylko dla pucczan (wrzesień 2018). Damska część biegaczy, na czele z Klaudią Lessnau biła rekordy | ZDJĘCIA, WIDEO

Róża Perszon
4 Bieg Ziemi Puckiej (2018) wygrali: Dawid Bullmann i Klaudia Lessnau. 81 uczestników zmagało się z malowniczą ścieżką w Puszczy Darzlubskiej (09.09.2018). W tym roku na starcie 4 Biegu Ziemi Puckiej pojawili się nie tylko mieszkańcy ziemi puckiej. Pogoda dopisała rekordowym wynikom i świetnym nastrojom.

4 Bieg Ziemi Puckiej 2018:

Jak co roku zawodnicy spotkali się w Połczynie. Stamtąd wyruszyli autokarem do Puszczy Darzlubskiej, gdzie malowniczą ścieżką, i w dodatku z górki, ruszyli na 10-kilometrową wyprawę lasem do Darzlubia. Dalej powrót asfaltową drogą do Połczyna, na boisko.

Tam czekały na nich medale i poczęstunek.
- Od tego roku w biegu może wziąć udział każdy, nie tylko mieszkaniec ziemi puckiej - komentuje Wiesław Oberzig, gł.Insp. ds. kultury fiz. i sportu z OKSiT gminy Puck.

Pierwszy na mecie - po 33:14,3 był Dawid Bullmann z Werblini, tym samym bijąc ubiegłoroczny czas Grzegorza Kujawskiego z Pucka, który zwyciężył w zeszłym roku (33:46,8). W czwartym Biegu Ziemi Puckiej triumfator sprzed roku - Grzegorz Kujawski zajął zaszczytne drugie miejsce w kategorii generalnej, poprawiając tym samym swój ubiegłoroczny wynik (33:30, 9).

Trzeci na podium stanął Wojciech Labudda z czasem 33:45,4. Warto wspomnieć, że biegacz z LKS Ziemi Puckiej dzień wcześniej zdobył czwarte miejsce w 5. Biegu o Złotą Górę (Kaszuby Biegają 2018).

W klasyfikacji kobiet niedościgniona była Klaudia Lessnau**z Pucka, która pobiła rekord kobiet o klika sekund (43:34,5). Drugie miejsce należy do Aleksandry Dettlaff z OSP Strzelno (45:48,5). Wraz z nimi na podium stanęła Katarzyna Owczarek z Kosakowa z czasem (45:58,3**)

Po biegu w upalnych i wręcz wakacyjnych warunkach na biegaczy czekały napoje i bigos, który serwował Marek Kołacz, kucharz z OSP Gnieżdżewo