Ajax Leśniewo - Sokół Strzelno 6:1 (3:0). Hat-trick w 10 minut i gol honorowy na koniec | ZDJĘCIA

Krzysztof Hoffmann
W ostatni weekend marca ruszyły rozgrywki B-klasy gr I. Na początek Ajax Leśniewo zmierzył się z beniaminkiem - Sokołem Strzelno. Gospodarze nie dali żadnych nadziei swoim rywalom, wysoko wygrywając 6:1. Błyskawicznym hat-trickiem popisał się Adam Srok. Goście pokonali golkipera Ajaxu tylko raz, na minutę przed końcem meczu. Piłkarski Serwis Powiatu Puckiego.

Ajax Leśniewo od imponującej wygranej rozpoczęła rundę rewanżową B-klasy gr I w sezonie 2016/2017. Na pierwszy ogień wzięli sobie srogi rewanż za sensacyjny remis z początku rozgrywek. Rywal - Sokół Strzelno.

PIŁKARSKI SERWIS POWIATU PUCKIEGO:

Piłkarze beniaminka "Kaszubskiej Serie B" przyjechali do Leśniewa ze skromnym dorobkiem punktowym, ale dużą wolą walki i wiarą w zwycięstwo. Tym bardziej, że Ajax na własnym terenie gra w kratkę. Jednak na inaugurację wiosny gospodarze pokazali wysoką formę strzelecką.

Grad goli rozpoczął się w 8 minucie gry. Strzelecki popis dał Adam Srok. Najskuteczniejszy zawodnik drużyny z Leśniewa pokonał golkipera gości jeszcze dwukrotnie - w 10 i 18 minucie i błyskawicznie skompletował hat-tricka. Obie drużyny schodziły na przerwę z wynikiem 3:0.

Od początku drugiej połowy Sokół Strzelno starał się odrobić straty. Niestety zabrakło boiskowego doświadczenia i w niektórych akcjach zimnej krwi. Ajax Leśniewo zepchnął gości do głębokiej defensywy i bezlitośnie punktował. Napastnicy gospodarzy dali o sobie znać w 71 minucie. Autorem trafienia był Kamil Zielke, który zameldował się na placu za Mariusza Kloske jeszcze na początku pierwszej części gry.

Dokładnie 180 sekund później wynik na 5:0 podwyższył Jarosław Szornak. Na dziesięć minut przed końcem gry gola na 6:0 strzelił ponownie Kamil Zielke.

Goście odpowiedzieli tylko trafieniem honorowym Dariusza Potrykusa z 89 minuty. Po ostatnim gwizdku sędziego kibice Ajaxu mogli cieszyć się z wysokiej wygranej.

Ajax Leśniewo - Sokół Strzelno 6:1 (3:0)

Dzięki wygranej Ajax awansował na szóste miejsce w tabeli B-klasy. Sokół Strzelno jest przedostatni. Oba zespoły kolejne mecze rozegrają w niedzielę, 2 kwietnia. Sokół u siebie podejmie OKS Janowo (godz. 15), a Ajax Leśniewo jedzie do Chłapowa (początek meczu godz. 14).