Estrada we Władysławowie. Scena powstaje na zapleczu Domu Rybaka [WIDEO]

Estrada we Władysławowie ma być gotowa przed przyszłorocznym sezonem wakacyjnym. Czy na terenie obiektu, który powstaje na zapleczu Domu Rybaka, będą odbywały się głośne koncerty?

Estrada we Władysławowie to projekt, o którym władze gminy mówiły od dłuższego czasu. I teraz, po wakacjach, plany weszły w fazę realizacji.
- Czekaliśmy troszeczkę na rozpoczęcie tych prac - przyznaje wiceburmistrz Wiesława Karczewska. - Ale jest to gra warta świeczki.Estrada we Władysławowie to spora inwestycja, bo obejmuje teren aż dwóch hektarów.

Oprócz sceny, która stanowi tylko jeden z elementów, na zapleczu Domu Rybaka, powstaną alejki spacerowe z ławeczkami, koszami na śmieci oraz plac zabaw dla dzieci.
- Będzie to miejsce organizowania kameralnych koncertów, spektakli oraz spotkań - podkreślają w Urzędzie Miasta Władysławowo.

Letnia estrada we Władysławowie - wraz z otoczeniem - to dość kosztowne przedsięwzięcie. Zadanie pochłone 4,5 miliona złotych, z czego 1,5 miliona pochodzi ze środków Północnokaszubskiej Lokalnej Grupy Rybackiej, która dofinansowała przedsięwzięcie w ramach Programu Operacyjnego Ryby na lata 2007-2013.

Mieszkańcy terenów sąsiadujących z Domem Rybaka nie mają się co bać o hałasy czy głośne imprezy masowe, które mogłyby odbywać się na estradzie we Władysławowie. Na zapleczu urzędu raczej dominować będą kameralne koncerty.
- Ma być to bardziej miejsce rekreacji i wypoczynku dla turystów i przede wszystkim mieszkańców z najbliższego sąsiedztwa - wyjaśnia wiceburmistrz Wiesława Karczewska.
∨ Czytaj dalejWykonawcą robót jest firma Skanska, prace mają zostać zrealizowane do końca maja 2014 roku.

Komentarze (5)

avatar
avatar
Stanisław (gość)

Program Operacyjny - "Ryby na lata 2007 -2013"
Ja się grzecznie pytam:Co ma wspólnego budowa estrady z rybami?
To chyba jakaś paranoja. Czy ktoś panuje nad racjonalnym wydatkowaniem społecznych pieniędzy?

avatar
mieszkaniec (gość)

Dom Kultury to dobry pomysł, bo przeciez moze funckjonowac cały rok, moze generowac miejsca pracy, wyciagac fundusze z unii i sprawic, ze młodzi i starsi z Władka będa mieli gdzie sie spotykac.

avatar
Chael (gość)

Popiera, Sajmona... czy na prawdę ta inwestycja jest trafiona? Szanuję władzę, fajnie, że się dzieję ale czy w tym kierunku? Czy nie lepiej te 4 mln zainwestować w jakiś Dom Kultury, miejsce spotkań różnych kółek, siłownie, sale projekcyjną, coś co by młodzież zostawiło u nas... a nie inwestycja na 2 miesiące, góra 3.Taki Dom Kultury nie musi być na wypasie jak w Wejherowie, ale niech będzie... Większa sala konferencyjna, parę sal z możliwością utworzenia w nich coś ciekawego, w czasie zimowym działoby się tam na pewno, patrząc na Władysławowskie Centrum Kultury, które działa....

avatar
nn (gość)

Przeciez nie chodzi o dobro miasta, a o "splendor"przedwyborczy, ta władza nie myśli o mieszkańcach a o sobie-- Tylko władza i szmal

Wybierz kategorię