(© P.Niemkiewicz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wójt Krokowej dostał podwyżkę swojej pensji. Zarabiał ponad 8 tys. zł. Teraz ma ponad 11 tys. zł

Jeszcze przed sesją wiadomo było, że sprawa zarobków wójta Henryka Doeringa wzbudzi spore emocje. I rzeczywiście, na obradach w Krokowej było jak za dawnych czasów - gorąco, emocjonalnie, a między radnymi krążyły ostre docinki.
Wszystko zaczęło się od Jarosława Zielonki, radnego z obozu wójta (Wierni Wyborcom, Nie Układom), który jako pierwszy zgłosił swoją wersję wójtowskiego uposażenia.
- Proponuję 11 tysięcy 040 złotych - powiedział, po czym skrupulatnie wyliczył składowe pensji. I oficjalne wystąpienie zakończył.
Chwilę później swojego kolegę do ponownej wypowiedzi wezwała Grażyna Bradtke (opozycyjna PO), która upomniała, że propozycję trzeba poprzeć argumentami.
- Poprzednia pensja, czyli 8 tysięcy 830 złotych, była za mała - skwitował Zielonka.
W poprzedniej kadencji Doering był faktycznie jednym z najgorzej zarabiających wójtów w powiecie puckim. Wtedy miał przeciwko sobie większość składu Rady Gminy.
Odpowiedź Zielonki Bradtke jednak nie usatysfakcjonowała.
- Podwyżkę daje się za coś, a nie dlatego, że było mało - skwitowała.
- Racja, więc my dajemy za solidną pracę - podsumował Zielonka.

Kontrpropozycję złożył Mirosław Krampikowski (PO), według którego rada miała zostawić pensję na starym poziomie. Ale podobnie jak wcześniej Jarosław Zielonka nie powiedział dlaczego. Co, nie bez satysfakcji większościowego klubu WWNU, wychwycił przewodniczący rady.
- Proszę uzasadnić swoją propozycję - zaapelował Zygmunt Piontek.

Krampikowski powołał się na pensję prezydent Warszawy i przyrównał ją do nowych zarobków wójta.
- To milionowe miasto, a my mamy gminę z 10 tysiącami mieszkańców - wyliczał. - Moim zdaniem w takiej sytuacji to nieuzasadniona podwyżka.

Prowójtowski klub radnych WWNU też wykorzystał argument związany z zarobkami szefów innych samorządów. Tadeusz Goyke poprosił publicznie o informację o wysokości zarobków wójtów w sąsiednich gminach. Taki dokument wcześniej na ręce przewodniczącego złożył sekretarz Krzysztof Rocławski. Jak się okazało, na tle wynagrodzeń wójtów Choczewa, Gniewina, Wejherowa i Pucka nowa pensja wójta Doeringa nie była ani najwyższa, ani najniższa.
- Wysokość zarobków u sąsiadów to nie powód, by wójtowi dawać podwyżkę - zaprotestowała żywiołowo Grażyna Bradtke.
Na co spotkała się z szybką ripostą Taduesza Goyke.
- Nie szukałem uzasadnienia dla podwyżki, a jedynie informacji o zarobkach innych wójtów - z uśmiechem zaznaczył radny.

Ostatecznie dwunastu z czternastu obecnych radnych zagłosowało za podwyżką. Grażyna Bradtke wstrzymała się od głosu, a Mirosław Krampikowski był przeciw. Na czas dyskusji o wysokości swojej pensji oraz samo głosowanie wójt opuścił salę obrad. Po odjęciu podatków wójt zarabiać będzie nieco ponad 7 tys. 700 zł

Komentarze (44)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

krzysztof (gość)

wysokość otrzymywanego wynagrodzenia nie jest świadczeniem prowizji za wynik negocjacji lecz zarobkiem za konkretną pracę,niech pokaże jako wójt że mu się należy jakąśkolwiek wypłatę bo doprawdy nie wiem za co jemu płacić ,ten drugi pracuje ale pierwszy mu przeszkadza...to przecież wiemy wszyscy w elektryku nazywaliśmy go ...swynia..zapytajcie go dlaczego,,,do dzisiaj tak samo się zachowuje...

jedrzej1 (gość)

Weźcie pod uwagę, że prezydenci miast zarabiają po 12000 brutto, no ale przecież H.Doering wielkim wójtem jest... swoją drogą czy tak samo zadowoleni są mieszkańcy, jak podatki wzrosły. No ale przecież oni za mało zarabiali no nie, przeciez latwo sobie podnosic pensje. Tak to jest mieszkancy gminy znowu dali nabic sie w butelke. Współczuje Karwieńskim Błotom II ktore uwierzyly w brednie o skreślenie ich z rejestru zabytków, co w rzeczywistości nie nastąpiło - czemu dziennik o tym nie pisze, tak jak o bezprawnym odrzuceniu jedną uchwałą 612 uwag do studium - ciekawe jak poczuli się wnioskodawcy których uwagi odrzucono, dobrze ze jeszcze na drodze tych manipulacji moze stanac wojewoda. No cóż w naszej gminie władze funkcjonują w oparciu o zasadę: Głupi naród to kupi...

Ale byłem i widziałem (gość) (Rasta)

Nie jestem JAREK ale ?????????????
Byłem, widziałem - przyglądałem się głosowaniom. Ale nad czym głosowali radni to sami jeszcze nie wiedzą jak ich wsadza się na konia. A czy widziałeś RASTA jak wójt uciekał z komisji i z III Sesji w dniu 29.12.2010 r. kiedy rada ( jeszcze bezradna) zajmowała się podwyżką dla niego.
To wójt czynnie powinien uczestniczyć bo go ta Rada Gminy rozlicza prawnie a nie on radnych. Po co miał siedzieć ja to było dawno uzgodnione. Uzgodniono już po 20.12 że będzie 11040 zł i tak Racławski wespół z Goyke referowali

Rasta (gość) (Jarek z Pucka - Karwieńczyk)

A na ilu sesjach i komisjach miałeś okazję być w tej kadencji Jarku? A co do towarzystwa wzajemnej adoracji to cóż, poprzednio było zupełnie inaczej i tak w sumie to się w gminie nic nie działo (ważniejszy temat do gorączkowych dyskusji to zdjęcie niemieckiego napisu z murów szkoły w Żarnowcu niż jej porządne dofinansowanie i rozbudowanie, lepsza decyzja o budowaniu kolejnego boiska w Wierzchucinie niż pozyskanie kasy z UE) … towarzystwo wzajemnej adoracji może (podkreślmy słowo może bo nie musi) być dobre dla gminy. Tylko jeszcze za szybko by o tym dyskutować. Wyborcy wybrali i mam nadzieję, że okaże się to dobrym wyborem.

Krokowianin z Krokowej (gość)

RASTA - Nie pisz takich głupot a popatrz na to, co się działo do tej pory od zaprzysiężenia Rady i Wójta.
Godzisz się z taką podwyżą, co dali radni wójtowi - a może nam obniży się podatki o 40 %.
Nie podatki został podwyższone.
A obicanki, którymi rzucano na prawo i lewo - czy się je zrealizuje - NIE - nas się oszukuje.
Zobacz co się dzieje na Komisjach i Sesjach - jak siedzi stado i nie wiedzą nad czym obradują - a głosują na 3-4 i już uchwała jest - oczywiście dla wójta, a nie dla społeczeństwa.
Nie wierzysz to przyjdź na komisję i Sesję a głupot nie wypisuj.
Aby sprawdzić czy to słuszne czy nie, to trzeba czekać - TYLKO NA CO - na następne kłamstwa.
NIIE ZGADZAM SIĘ

rasta (gość)

Ludzie! Opanujcie emocje, bycie wójtem to taka sama praca jak każda inna – można się starać bardziej lub mniej. Wójt dostał podwyżkę – zobaczymy czy słusznie czy nie słusznie! Czy będzie się starał mniej czy bardziej. Jest zdecydowanie za szybko aby oceniać nowopowstały układ sił i wójta. I jeszcze prośba, wiem, że piszecie w emocjach, ale zatrzymajcie się na chwilę nad tym co napisaliście, czy nie ma literówki zmieniającej sens zdania lub czy napisane zdanie faktycznie oddaje to co chciałbym napisać, bo niektóre wypowiedzi naprawdę jest ciężko zrozumieć o co chodziło autorowi. Trzeba dyskutować, jak najbardziej, niech wójt i rada wiedzą, że patrzymy na efekty ich pracy! Ale okazujmy to mniej emocjonalnie ok.? I wstrzymajmy się z osądzaniem o złodziejstwo zanim nie zobaczymy pierwszych owoców ich pracy.

XX z Parszczyc (gość)

Rzeczywiście my PROSTAKI wybraliśmy dziada. Podporządkował sobie swoich matołów i teraz zobaczymy co będzie się działo w gminie. Przedtem walczyli radni z wójtem - a teraz mieszańcy z wójtem i radnymi

Anna (gość)

Wójt Henryk Doering odniósł miażdżące zwycięstwo wyborcze nad swoimi przeciwnikami, którzy teraz korzystając z okazji pokazują tylko jak cieniutko potrafią piać z zazdrości. To prostaki i zwykłe chamy bez honoru. Porównywanie naszego Wójta z jakimś wójtem z Wejherowa nie ma żadnego sensu bo jesteśmy małą gminą.