Harasuto Cup (2017) w Łodzi. 8 medali karateków z powiatu puckiego | ZDJĘCIA

Zawodnicy Sakura Rumia z powiatu puckiego na Harasuto Cup (2017)
Zawodnicy Sakura Rumia z powiatu puckiego na Harasuto Cup (2017) Joanan Kirszling
To był udany wypad na łódzki Harasuto Cup (2017) - tak śmiało mogą powiedzieć sobie zawodnicy klubu Sakura Rumia z powiatu puckiego. W licznie obsadzonej imprezie karatecy znad Zatoki Puckiej wywalczyli 8 medali.

Nasi karatecy trenujący i startujący pod szyldem klubu Sakura Rumia mają za sobą kolejny udany start.
- Pojechaliśmy do Łodzi, gdzie odbywał się Puchar Świata Harasuto Cup - relacjonuje Joanna Kirszling, mama jednej z zawodniczek.

O miejsca na podium nie było łatwo, bo do Łodzi zjechała masa pretendentów. Jak później podliczono, w sumie na matach stanęło 753 zawodników z 77 klubów z aż 13 krajów! Ale karatecy z powiatu puckiego poradzili sobie na medal, a dokładniej: medale.
- Nasza 14-osobowa reprezentacja zdobyła łącznie 8 medali!! Gratulacje! - cieszą się w klubie.

Pod dwa krążki indywidualne zdobyły Monika Małowiecka (druga w kumite seniorek +68 kg i druga w kumite U21 +68 kg) oraz Patrycja Starba (dwa razy trzecia w kumite kadetek +54 kg i kumite juniorek -59 kg) .

Po jednym indywidualnym medalu dołożyły Małgorzata Kirszling (trzecia w kumite juniorek +59 kg), a także Wiktoria Szymańska (trzecia w kumite U10 +30 kg.

Drużynowo nasze kadetki w kata były drugie (Daria Zalewska, Patrycja Starba, Małgorzata Kirszling), a juniorki trzecie w kumite (Patrycja Starba, Małgorzata Kirszling, Wiktoria Skoczke).