Helska siatkówka: Rewanżowy Mecz Piłki Siatkowej Uczniowie vs. Nauczyciele i Przyjaciele | ZDJĘCIA

Hel: Noworoczny Rewanżowy Mecz Piłki Siatkowej Uczniowie vs. Nauczyciele i Przyjaciele Norbert Górski
Helska siatkówka pokoleniowa. W rewanżowym meczu w helskiej hali starli się uczniowie oraz nauczyciele i przyjaciele. Emocji na parkiecie i na trybunach nie brakowało. Zdarzyła się też kontuzja...

Noworoczny Rewanżowy Mecz Piłki Siatkowej Uczniowie vs. Nauczyciele i Przyjaciele był w Helu sporym i ważnym wydarzeniem sportowym. O czym świadczyły tłumy kibiców, które stawiły się w Miejskiej Hali Sportowo - Widowiskowej.
- Tym razem wydarzenie przyciągnęło do hali jeszcze więcej kibiców. Od samego początku meczu doping nie ustawał. Po prezentacji zawodników i sędziów rozpoczęliśmy mecz.

W reprezentacji helskich Nauczycieli i Przyjaciół wystąpili: Olga Fikus, Marcin Pawłowski, Marek Dykta, Marek Furgoł, Piotr Mezgier, Mateusz Dynak (kapitan) i Norbert Górski.

Po drugiej stronie siatki wyśmienicie prezentowali się uczniowie ZSO Hel: Oktawia Goryńska, Bartłomiej Szczegielniak, Przemysław Piekarski, Wiktor Drąg, Jan Waszak (kpt), Konrad Kwietniewski i goście specjalni: Grzegorz Domański i Sebastian Puchalski.

Zaczęło się ostro, bo helscy nauczyciele z przyjaciółmi zaatakowali i po kilku akcjach wypracowali znaczną przewagę.
- Zawdzięczamy to wspaniałym zagrywkach w wykonaniu Marcina Pawłowskiego i Piotra Mezgiera - relacjonuje Norbert Górski. - Kibice szaleli na trybunach głośno krzycząc "asa, chcemy asa".

Ale uczniowie ZSO Hel nie odpuszczali. Koniec końców pierwszy set, po zaciekłej walce zakończył się zwycięstwem nauczycieli. W trakcie całego meczu kibice nie mogli narzekać na nudę, bo w kolejnych setach nie brakowało emocji, ciekawych wymian i zaskakujących zwrotów akcji.

Pech dopadł helskich siatkarzy w końcówce piątego seta, gdy kontuzji doznał jeden z wartościowych zawodników. Ta niestety wykluczyła go z zawodów na dobre.

Starta była spora i mocno osłabiła drużynę Nauczycieli i Przyjaciół, co skrzętnie wykorzystali uczniowie i ich goście. Młodzi wygrali mecz pokonując belfrów 3:2.
- Mimo przegranego meczu nasz team Nauczyciele i Przyjaciele zagrał na medal i już oczekujemy kolejnych siatkarskich wydarzeń - zapewnia Norbert Górski.

Zawodnikiem MVP został Wiktor Drąg. Sekretarz: Kacper Łozowski, sędzia: Wiktor Strzeżek. Dekoracji dokonał znany siatkarski kibic Franciszek Domański.