W majową sobotę niezwykły koncert. To pomocowa akcja dla czteroletniej Wiktorii Glembin z Juraty.

Na koncert do Jastarni zaprasza Stowarzyszenie Otwartych Serc S.O.S.. W kościele p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Jastarni.
- Koncert charytatywny „Dla Wiktorii” zaczynamy w sobotę 4 maja o godzinie 19 - zachęcają członkowie S.O.S.
Wystąpi chór kościelny z Jastarni pod przewodnictwem Mariusza Manuszewskiego, solistka Joanna Gośniowska–Budzisz – sopran oraz Jakub Klemensiewicz – klarnet, saksofon sopranowy. Utwory wokalne przeplatane będą utworami poetyckimi, czytanymi przez Stefanię Struck.


Puck - zaplanuj z nami majówkę

Cały dochód z koncertu zostanie przekazany na leczenie małej mieszkanki Juraty, 4 – letniej Wiktorii Glembin.
- Wiktoria urodziła się zdrowa, otrzymując 10 pkt. w skali Apgar - wyjasniają w S.O.S. - Niestety, w 33 godzinie życia doszło u niej do zatrzymania krążenia i oddechu.
Dzięki reanimacji Wiktorię udało się uratować. Rozpoznano u niej jednak encefalopatię niedokrwienno – niedotleniową pod postacią opóźnienia rozwoju, wrodzoną wadę przepukliny rozworu przełykowego a następnie mózgowe porażenie dziecięce.
- Wiktoria była kilkakrotnie operowana a jej rodzice wkładają w rehabilitację całe swe siły i środki, głęboko wierząc, że kiedyś będzie mogła samodzielnie jeść i że będzie sprawna ruchowo - relacjonują organizatorzy koncertu.
Lekarze zalecają dziewczynce intensywną, systematyczną rehabilitację oraz uczestnictwo w turnusach rehabilitacyjnych, których koszty przekraczają możliwości finansowe rodziny.
- Dlatego też Stowarzyszenie Otwartych Serc S.O.S. postanowiło wspomóc rodziców Wiktorii i zainicjować akcję zbierania środków na sfinansowanie turnusu rehabilitacyjnego dla Wiktorii - wyjaśniają w Jastarni. - Wszyscy z Państwa, którzy zechcą zaszczycić koncert swoja obecnością i choćby skromnym datkiem wesprzeć naszą inicjatywę otrzymają symboliczną cegiełkę w postaci ryciny z wizerunkiem jastarnickiego kościoła.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!