Krokowa ograła Luzino

Pewnie i bez przeszkód UKS Krokowa 103:81 ograła rywali z sąsiedniego powiatu UKS Luzino. Szansę na grę dostała także młodzieżowa ekipa

Początek meczu pomiędzy Uczniowskim Klubem Sportowym Krokowa a Uczniowskim Klubem Sportowym Luzino nie zapowiadał zwycięstwa gospodarzy. Do stanu 20:20 żadna z drużyn nie osiągnęła znaczącej dominacji na gościnnym parkiecie Szkoły Podstawowej w Krokowej.
Jednak w trzech ostatnich minutach inauguracyjnej kwarty to gospodarze zaczęli zdobywać punkty i z parkietu na pierwszą przerwę schodzili z wyraźną, ośmiopunktową przewagą.

– Mecz stał na przyzwoitym poziomie, cała nasza drużyna zagrała poprawnie – komentuje Adam Centkowski, kapitan krokowskiej drużyny. – Na szczególne wyróżnienie zasługują młodzi zawodnicy, którzy w końcu zaczęli wspierać trzon zespołu.

Po dziesięciu spotkaniach UKS Krokowa zajmuje piąte miejsce (na siedem zespołów) w grupie B zespołów ubiegających się o awans do II ligi. Podopieczni Lechosława Centkowskiego zgromadzili 14 pkt., tyle samo co czwarty TKKF Neptun Gdańsk. Gdańszczanie jednak, podobnie jak szóste w tabeli Luzino, rozegrali o jedno spotkanie mnie.

UKS Krokowa – UKS Luzino 103:81 (28:20, 25:17, 25:19, 25:25). Krokowa zagrała w składzie: Ryba, Budnik 2, Belgardt 6, Ł. Kreft 19 (3 za 3pkt), Wiśniewski, Ryński 12 (1), Koszałka 8, A. Centkowski 44 (3), K. Kreft 12 (1). Luzino: Bochentin 25 (5), Paczoska 3, Kubaszewski 20, Lewicki 9, Pobłocki 24 (1), Jasiński, Frankowski; trener M. Kralewski.

Szersza relacja z meczu w aktualnym wydaniu Echa Ziemi Puckiej.