Krwiodawcy w szkole w Połchowie: tak powinna wyglądać pomoc | ZDJĘCIA

Łączy nas krew, która ratuje życie - to akcja, którą członkowie Kaszubskiego Klubu HDK PCK z Połchowa starali się zainteresować krwiodawstwem młodzież i dzieci. Jak spisali się krwiodawcy w szkole w Połchowie?

Krwiodawcy w szkole w Połchowie pojawili się w ramach akcji edukacyjnej Łączy nas krew, która ratuje życie. Te zajęcia edukacyjne, które poprowadzili dawcy okazały się bardzo ciekawym doświadczeniem - dla młodych i dorosłych.
- Mocno i bardzo pozytywnie zaskoczyło nas to, że uczniowie szkoły w Połchowie naprawdę dużo wiedzieli o krwiodawstwie - mówi Marcin M. Sikora, społeczny prezes Kaszubskiego Klubu HDK PCK, kóry poprowadził prelekcje. - Sporo z nich też miało członków rodzin, którzy są członkami PCK lub już za sobą mają przynajmniej jednorazowe oddanie krwi.

ZOBACZ TEŻ: Krwiodawcy w Połchowie: w marcu pojawiło się 44 krwiodawców. Oddali ponad 17 litrów krwi | ZDJĘCIA

Zajęcia w Szkole Podstawowej w Połchowie były multimedialne. Dzieci nie tylko wysłuchały informacji o krwiodawstwie, ale też miały okazję obejrzeć film.
- Były rozmowy, pytania i zadania do wykonania - wylicza Marcin M. Sikora. - Każde dziecko otrzymało od nas upominek, a najbardziej aktywni nagrody. Zajęcia odbyły się w przemiłej atmosferze.

  • Polska Dziennik Bałtycki
Więcej na temat:

Komentarze

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:

Powiązane