Krwiodawcy z powiatu puckiego podsumowali 2016 rok. Uzbierali pół tysiąca litrów krwi! | ZDJĘCIA

Krwiodawcy z powiatu puckiego jak co roku spotkali się na uroczystym podsumowaniu w ZS Starzyno. Już w listopadzie pękła bariera ponad 500 litrów oddanych dla najbardziej potrzebujących. - To naprawdę świetny wynik - cieszy się Lucyna Roeske, prezes PCK oddział Puck. Nie zabrakło też podziękowań dla "najkrewaktywniejszych".

Źródło: Bałtycka TV

Krwiodawcy z powiatu puckiego 2016. Zawsze pod koniec listopada w jednym miejscu zbierają się wszyscy ci, dla których życie ma bezcenną wartość. Honorowi krwiodawcy regularnie oddający cząstę siebie na specjalne zaproszenie oddziału rejonowego PCK Puck zgromadzili się w sali sportowej ZS Starzyno, by razem obchodzić swoje święto i podsumować ostatni rok działalności.
- Tradycja trwa już od 1971 roku - wpomina Lucyna Roeske, prezes puckiego oddziału PCK. - Te dni nie tylko są okazją do świętowania, ale też uhonorowania najaktywniejszych i podsumowania bieżącej działalności.

ZOBACZ TEŻ: Krwiodawcy z powiatu puckiego tak świętowali w zeszłym roku | ZDJĘCIA, WIDEO

I właśnie tak było. Dane z listopada wskazują, że już teraz udało się uzbierać ponad 500 litrów krwi. To świetny wynik!

Suto zastawione stoły, przy których zasiedli bohaterowie z całego terenu ziemi puckiej zrzeszeni w klubach HDK i ci, którzy robią to zupełnie anonimowo. Wszyscy zostali docenieni przez władze samorządowe, a w nagrodę za swoją działalność otrzymali kolejne wyróżnienia. Wręczano m.in. odznakę honorową „ Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia” nadaną przez Ministra Zdrowia - tą z rąk wójta gminy Puck Tadeusza Puszkarczuka odebrał Marcin Sikora, prezes Kaszubskiego Klubu HDK w Połchowie, Kombatancki Krzyż Pamiątkowy nadany przez Związek Oficerów, Odznaki Honorowe HDK I, II i III stopnia oraz odznaki Zasłużony dla Miejskiego Klubu HDK PCK w Gdyni.

Z ust samorządowców wpadło wiele ciepłych słów. Podziw mieszał się ze słowami wdzięczności i ... deklaracjami. Starosta Jarosław Białk zainspirowany spotkaniem z krwiodawcami zobligował się do tego, że sam odda krew.

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:

Powiązane