Lekkoatletyczne mistrzostwa województwa młodzików. 4 medale Vectry Włocławek

redakcja
redakcja
W niedzielę w Bydgoszczy odbyły się lekkoatletyczne mistrzostwa województwa młodzików. Cztery medale wywalczyli zawodnicy Vectry Włocławek.

Pierwsze miejsce w biegu na 300 m zajęła Nikola Sobańska osiągając czas - 43.60. Na 1000 m triumfowała Klaudia Kazimierska (z wynikiem 3:10.17).- Zalicza się jeszcze ona do kategorii dziecko starsze. Startując z młodziczkami, uzyskała bardzo czas, który jest to również najlepszym wynikiem w kraju dziewcząt z rocznika 2001/02. - powiedziała Martyna Dobrosielska, trenerka Vectry.

Cztery medale Vectry Włocławek na mistrzostwach województwa w biegach przełajowych Na najniższym stopniu podium uplasowały się Kinga Gabryszewska (600 m - 1:40.85 - rekord życiowy), którasrebro przegrała zaledwie o dwie setne sekundy i debiutantka z Vectry Natalia Barszczyk (na 300 m - 44.55 - rż).Ponadto z Sobańska zadebiutowała w rzucie młotem i zajęła 4 miejsce uzyskując wynik - 24,04.Tylko Daria Gawłowska z Vectry Włocławek ze stypendium Marszałka! Piąte miejsca zajęli: Adam Wójtowicz (600 - 1:32.22) i Filip Wawrzonkowski (300 m - 41.32) także zawodnicy Vectry. Trzykrotnie na podium podczas lekkoatletycznych mistrzostw województwa kujawsko-pomorskiego młodzików stawali miotacze z Uczniowskiego Klubu Sportowego Cyprianka.

Kacper Prejwowski wygrał konkurs pchnięcia kulą (5 kg) - 13,97 (r. ż), Weronika Grzyb była drugą w rzucie oszczepem - 24,09 r. ż), a w tej samej konkurencji wśród chłopców Damian Gryczewski trzeci - 37,21.Po brązowym medalu wywalczyli w bydgoskich mistrzostwach reprezentanci pozostałych klubów Kacper Skibiński (KS Sprinter Włocławek) w rzucie dyskiem - 35,69 (r.ż) i Patryk Warchoł (UKS Start Smólnik) w rzucie młotem 26,89 (r. ż).