Mecz Polska - Senegal w powiecie puckim. Wytypuj wynik i strzelca. Co mogą wygrać znawcy futbolu znad morza? | ZDJĘCIA

BARTEK SYTA / POLSKA PRESS
We wtorek (godz. 17) mecz Polska - Senegal. W zwycięstwo kadry Nawałki wierzyć trzeba, choć pierwsi rywale Polaków na Mundialu 2018 ostrzą sobie na nas zęby. Wygramy, czy przegramy? Ile padnie bramek i kto je strzeli? O to pytają organizatorzy konkursów m.in. w Kosakowie, Żelistrzewie i Łebczu.

Mundial 2018 w Rosji dla polskich kibiców rozpoczyna się we wtorek 19 czerwca o godz. 17 - to wtedy na boisko w Moskwie wybiegną Orły Nawałki, a na przeciwko nich staną Lwy Terangi. Kto wygra mecz? Takie właśnie pytanie padło na facebooku Sołectwa Kosakowo oraz najpopularniejszej pizzerii w powiecie puckim i na Pomorzu - Mistrzowie Smaku 2017: Pizzeria La Bamba w Łebczu.

A na tych, którzy odpowiedzą prawidłowo, czekają nagrody - piłkarska w Kosakowie i kulinarna w Łebczu. Obie zabawy z miejsca zyskały popularność, a ich uczestnikom nie brakuje poczucia humoru.

ZOBACZ KONIECZNIE:

W Pizzerii La Bamba w Łebczu sprawa jest prosta: wystarczy udostępnić ten post (widać go poniżej), wytypować wynik meczu Polska - Senegal i liczyć na szczęście, by wygrać dużą, darmową pizzę:

W zabawie bierze już ponad 120 osób, a propozycji wyników jest blisko 200. Przeważają warianty optymistyczne - wygramy przynajmniej 2:1, choć optymiści stawiają też na 6:2, czy 4:0.

W sołectwie Kosakowo sprawa jest bardziej złożona, choć postu nie trzeba udostępniać, to pogłówkować trzeba bardziej. Aby wygrać biało-czerwony szalik trzeba poprawnie wytypować końcowy wynik meczu Polska - Senegal a do tego dorzucić minutę i strzelca pierwszej bramki dla Polski!
- Typować można do pierwszego gwizdka sędziego. Edytowane komentarze nie biorą udziału w zabawie - zastrzega sołtys Andrzej Śliwiński, który sam obstawia zwycięstwo naszych (będzie 2:1) i niezłą formę Grzegorza Krychowiaka, który celnie strzeli w 34 minucie.

Po lekturze komentarzy możemy być spokojni o zwycięstwo Orłów Nawałki, która pewnie ogra rywala z Czarnego Lądu. Ile goli padnie? Od skromnego 1:0 (gol Kamila Grosickiego), czy minimalistyczne "Nieważne ile byle do przodu", po bramkostrzelne 4:3 dla Biało-Czerwonych (gol Kuby Błaszczykowskiego paść ma już w 5 minucie).

Choć nie brakuje też pesymistów wieszczących wygraną Senegalu 1:0 (gol Sadio Mane). Jak wytłumaczyć taką postawę kibica?
- (...) Jak przegramy, to nie będę tak załamany, bo przynajmniej wygram szalik - argumentuje Kuba.

Zdaniem innego uczestnika kosakowskiego konkursu w przegranym 1:2 meczu z Senegalem jedynego gola dla Polski strzeli Robert Lewandowski, na co będziemy musieli czekać do 88 minuty.

Kadra Nawałki na Półwyspie Helskim. W Jastarni już po pierwszym treningu:

Z kolei pub Coolturka w Żelistrzewie stawia na szybką zabawę a w nagrodę oferuje nagrodę w złocistym płynie:
- Każdy, kto poprawnie w komentarzu wytypuje wynik dzisiejszego meczu, dostaje od nas duże piwko w prezencie - zapewniają w Coolturce:

W tej części gminy Puck przeważają optymiści, bo tylko w jednym z trzech typowanych wyników spotkania Polska - Senegal pada bramka dla Lwów.