MKS Władysławowo - Orkan Rumia 2:2 (1:1). Bramki Szymańskiego i Proeny, a na boisku m.in. Michał Morgiel | ZDJĘCIA

Mirosłąw Kania/MKS Władysławowo
Remis do przerwy, remis po przerwie - tak zakończył się pierwszy sparing tego lata, który rozegrał MKS Władysławowo. Orkan Rumia pozwolił trenerem władysławowian na wakacyjny przegląd pola, mocno odświeżonego.

MKS Władysławowo podjął Orkana Rumia na swoim boisku na osiedlu Żwirowa. Słynna niecka tym razem posłużyła trenerskiemu trio pod wodzą Sobiesława Przybylskiego na sprawdzenie nowych graczy, których w meczowych jedenastkach pojawiło się sporo.

Największe zaskoczenie? Michał Morgiel, który wrócił do MKS Władysławowo po 1,5-rocznym wypożyczeniu do Orląt Reda. W bramce stanęli młodzieżowcy: Krzysztof Necel (Bałtyk Gdynia - juniorzy) i Jakub Zdybel (Korona Żelistrzewo). Lokalnych akcentów na boisku było więcej - m.in. piłkarze Kaszub Połchowo: Michał Skwiercz, Mariusz Grzywacz oraz Michał Więcek, czy gracze Korony Żelistrzewo: Damian Białk, Konrad Szydłowski.

- Sparing wyrównany - tak na klubowej stronie realcjonują mecz. - Pierwsze dwadzieścia minut zdecydowanie dla naszego zespołu. Uwieńczamy to bramką Przemka Szymańskiego przy asyście siedemnastoletniego Damiana Białk. Po chwili Damian poznał smak rywalizacji w seniorach (zbity nos i pierwsza krew w dorosłej piłce). W drugiej części pierwszej połowy oddajemy „pole gry” rywalom. Do wyrównania, przy biernej postawie aż trójki naszych zawodników doprowadza Kacper Kiełb.

PIŁKARSKI SERWIS POWIATU PUCKIEGO:

MKS Władysławowo w meczu z Orkanem Rumia zagrał w składzie:
1 połowa: Necel Krzysztof (M) - Kleser Krzysztof (C), Proena Arkadiusz, Grzenkowicz Sebastian, Littwin Daniel (M), Szymański Przemysław, Wesserling Mateusz, Kwaśnik Marek, Talaśka Damian - Białk Damian (M) - Skwiercz Michał,

2 połowa: Necel Krzysztof (M) {65’ Zdybel Jakub (M)} - Smarzyński Filip (M), Kleser Krzysztof { Szydłowski Konrad (M)}, Proena Arkadiusz, Niedośmiałek Mateusz (M) - Pankiewicz Adam, Rybandt Sebastian (M), Grzywacz Mariusz, Więcek Michał - Morgiel Michał - Bonk Błażej.

Trenerzy: Sobiesław Przybylski, Krzysztof Foelkner, Michał Smarzyński.

MKS Władysławowo - pozostałe sparingi; lato 2018:
- MKS Władysławowo - Orkan Rumia (4) - wtorek 24.07, godz. 19
- Pogoń Lębork (4) - MKS Władysławowo - sobota 28.07, 17
- MKS Władysławowo - Zaborze Zabrze (JA) - sobota 04.08, godz. 18.30
- MKS Władysławowo - Kaszubia Starzyno (A) - sobota 11.08, godz. 18

Tak wcześniej grał MKS Władysławowo: MKS Władysławowo - GKS Sierakowice 6:0 (2:0) | Piłkarski Serwis Powiatu Puckiego