Nowa szkoła w Leśniewie. Od dzisiaj dzieci będą się uczyć w komfortowych warunkach. Budowa gmachu trwała osiemnaście miesięcy. A dziś odbyła się tu wojewódzka inauguracja roku szkolnego

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie" - słowa Jana Zamojskiego przypomniał podczas inauguracji roku szkolnego wojewoda pomorski Ryszard Stachurski.
- Dziś można powiedzieć, taka będzie Rzeczpospolita i mała ojczyzna, jakie warunki tej młodzieży stworzymy - mówił wojewoda, który gratulował samorządowi gminy Puck zbudowanej z olbrzymim rozmachem nowej szkoły.

W nowej szkole uczą się także dzieci z Wierzchucina

Wójt Tadeusz Puszkarczuk przypomniał, że nowa szkoła w Leśniewie powstała w ciągu 18 miesięcy. Budowa pochłonęła 16 mln zł, z czego 4 mln 200 tys. zł pochodziło z dofinansowania.
W szkole jest 15 sal lekcyjnych, biblioteka, siłownia, stołówka z zapleczem kuchennym.
- Gratuluję władzom udanej inwestycji - mówił Kazimierz Plocke, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi. - Gdy uczęszczałem tu do szkoły, to marzyła nam się nauka w nowym gmachu. To się stało. Ale nigdy nie przypuszczałem, że tu odbędzie się inauguracja wojewódzka roku szkolnego.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!