Nagrodę za ujęcie graficiarza, który niemal terroryzował miasto, odebrał pucki policjant.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Sprawa przed rokiem była bardzo głośna. Na elewacjach bloków i innych obiektów pojawiły się ogromne napisy sporządzone sprayem, pełne wulgarnych słów. Straty spowodowane aktami wandalizmu oszacowano na ponad 8 tys. zł. A dzieci musiały patrzeć na wulgaryzmy.

Burmistrz Pucka Marek Rintz, oburzony taką skala dewastacji i zgorszenia, ogłosił publicznie że ufunduje nagrodę za pomoc w ujęciu sprawcy.
– Śledztwo trwało długie miesiące – opowiadają policjanci. – Dzięki pracy operacyjnej i naprawdę dużemu wysiłkowi udało się w końcu ustalić podejrzanego. Zostały mu przedstawione takie dowody, że właściwie mógł się tylko przyznać.

Graficiarz został skazany na 360 godzin prac społecznych. A w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku policjant, który rozwiązał zagadkę obrzydliwych napisów odebrał gratulacje od komendanta powiatowego Piotr Bolina i prezent od burmistrza.
– Funkcjonariusz sam go sobie wybrał: to zestaw nawigacji satelitarnej – powiedział nam Marek Rintz.

Czytaj także

  Komentarze (6)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Mieszkaniec (gość)

  Pomóżmy Policji i Strazy Miejskiej i przestaniemy narzekać brawo Panie Burmistrzu-,bo reszta udaje że to nie nasze miasto!!!

  Roland (gość)

  Tak mi się wydaje że nagroda była mimochodem.Tylko mam pytanie dlaczego – Śledztwo trwało długie miesiące ?
  Ostatnio szedł sobie koleś ulicą otworzył paczkę papierosów i nie zauważył że kawałek tejże paczki spadł mu na chodnik --aż tu nagle zjawia się policja i koleś dostaje mandat zamiast pouczenia.
  Gdzie oni byli gdy koleś malował grafiti?
  Zamiast szukać wandali stoją w sklepie i flirtują ze sprzedawczyniami!!

  equino (gość)

  Obowiązkiem policji jest łapanie takich ludzików!!! Więc po jakiego wuja ta nagroda ??? I taka osoba jest burmistrzem ?? Z moich podatków nagroda!?

  miejscowy (gość)

  a gdzie naprawienie szkody i odmalowanie elewacji, opieranie sie 360 godz o grabie bez spoconych pleców to żadna kara. Powinien dostać w p...ol i o czarnej kawie za...ać od świtu do nocy.