Pucka Liga Baśki 2014/2015. 1. turniej w Mechowie ZDJĘCIA, WYNIKI

Pucka Liga Baśki: najlepsza kobieta Gertruda Lademan (Rekowianie Rekowo Górne)
Pucka Liga Baśki: najlepsza kobieta Gertruda Lademan (Rekowianie Rekowo Górne) Henryk Radtke
Pucka Liga Baśki, sezon 2014/2015. Zenon Treder z drużyny Dragon Gdynia wygrał pierwszy turniej, który odbył się w Wiejskim Domu Kultury w Mechowie. Za nimi byli zawodnicy OSP Mrzezino i Karo Starzyno.

Pucka Liga Baśki wznowiła rozgrywki. Pierwszy turniej sezonu 2014/2015 odbył się w Wiejskim Domu Kultury Mechowo.
- W turnieju wzięło udział 112 zawodników w tym 3 kobiety z 25 drużyn - podsumowuje Henryk Radtke z Puckiej Ligi Baśki.

Te rozgrywki były szczególne, bo karciarze zagrali według nowych reguł.
- Baśkarze w tym sezonie grają systemem Baszka Méster Sport, który polega na rozegraniu trzech rozgrywek po 40 rozdań.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO. Polub nas na Facebooku!

Pierwszy turniej nowego cyklu zakończył się zwycięstwem Zenona Tredera (Dragon Gdynia), przed drugim Sylwestrem Dettlaffem (OSP Mrzezino) oraz trzecim Zbigniewem Drzeżdżonem (Karo Starzyno).

W klasyfikacji drużynowej turnieju zwyciężyły Brzozaki Mechowo grające w składzie: Adam Brzozowski, Tomasz Putkowski, Dawid Palczykowski, Andrzej Brzozowski oraz Marek Brzozowski przed drużyną Dragon Gdynia oraz ekipą PKA Gdynia.

- Najwyżej sklasyfikowaną kobietą została Gertruda Lademan (Rekowianie Rekowo Górne), która zajęła ósme miejsce w klasyfikacji ogólnej - podkreśla Henryk Radtke.

Dziesięciu najlepszych zawodników, najwyżej sklasyfikowana kobieta oraz trzy najlepszych drużyny zostały uhonorowani pucharami oraz nagrodami rzeczowymi.

Drugi turniej Puckiej Ligi Baśki odbędzie się w sobotę 27 września w Mechowie - sprawdź szczegóły.