Pucka Liga Siatkówki - Syberiada. Wygrali Sokół Strzelno oraz PKS Wejherowo | ZDJĘCIA

P.
Pucka Liga Siatkówki - Syberiada
Pucka Liga Siatkówki - Syberiada Sławek Gojka
Syberiada 2016/2017 - czyli Pucka Liga Siatkówki - zakończona. Rozgrywki amatorskiej siatkówki prowadzono w dwóch kategoriach, a najlepsi okazali się: Sokół Strzelno (open) oraz PKS Wejherowo (młodzież).

W ostatnim szóstym turnieju Puckiej Ligi Siatkówki - Syberiada organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pucku wzięło udział 9 zespołów: pięć w kategorii open i cztery w kategorii młodzieżowej.
- W obu wygrali faworyci, którzy wywalczyli jednocześnie tytuł Mistrzów Syberiady w sezonie 2016/2017, czyli Sokół Strzelno (open) i PKS Wejherowo (młodzież) - mówi Sławomir Gojka, współorganizator siatkarskich rozgrywek. - Najlepsze trzy zespoły otrzymały z rąk organizatorów pamiątkowe puchary oraz medale.

Mistrzowie kategorii open - Sokół Strzelno wystąpił w składzie: Leszek Pienczyn, Dariusz Potrykus, Jakub Jetke, Daniel Dettlaff, Julian Żaczek, Kamil Czylkowski, Krzysztof Totzke, Adam Rohraff. Mistrzowie w kategorii młodzieżowej PKS Wejherowo zwyciężyli w składzie: Mateusz Mazur, Patryk Miotk, Michał Kloka, Mateusz Grochowski, Mateusz Joskowski, Oliwia Lilla, Szymon Lezner.

W szóstym turnieju Puckiej Ligi Siatkówki wygrał Sokół Strzelno przed drugim Połczynem i trzecim Suparstrakes.
1. Sokół Strzelno - 100 pkt
2. Połczyno - 90 pkt
3. Suparstrakes - 85 pkt
4. Gnieżdżewo - 80 pkt
5. Korab - 75 pkt

Pucka Liga Siatkówki - Syberiada - klasyfikacja końcowa open po 6 turniejach (po odliczeniu najsłabszego turnieju):
1. Sokół Strzelno - 485 pkt
2. Gnieżdżewo - 435 pkt
3. Połczyno - 410 pkt
4. XYZ Puck - 380 pkt
5. Suparstrakes - 325 pkt
6. Korab - 155 pkt

W kategorii młodzieżowej rozegrano pięć turniejów, a w ostatnim najlepsi okazali się siatkarze z teamu PKS Wejherowo: