Radny na Medal - finał: powiat pucki. Znamy wyniki

Radny na Medal - finał: powiat pucki.
Radny na Medal - finał: powiat pucki. Dziennik Bałtycki
Radny na Medal - finał. Po pasjonującej walce Jerzy Włudzik zaledwie kilkunastoma głosami przegrał walkę o tytuł Wójta Pomorza 2014. Kto został wyjątkowym radnym w głosowaniu Czytelników z powiatu puckiego?

Radny na Medal powiatu puckiego to część wielkiego plebiscytu Samorządowiec Pomorza, który Dziennik Bałtycki organizuje wspólnie z marszałkiem woj. pomorskiego Mieczysławem Strukiem.

Radny na Medal - sprawdź wyniki w poszczególnych gminach powiatu puckiego - WIELKI FINAŁ

Pasonującą walkę stoczyli kandydaci do tytułu Wójta Pomorza 2014. Przypomnijmy, że w tej kategorii długo prowadził Jerzy Włudzik, wójt gminy Kosakowo.

Ale jednak finisz należał do Andrzeja Wyrzykowskiego z gminy Przodkowo, który w finale wywalczył przewagę zaledwie 12 głosów.

W tym miejscu sprawdzisz szczegółowe wyniki głosowania na Wójta Pomorza 2014.

W kategorii Burmistrz Pomorza zwycięzcą został Mirosław Burak z Debrzna, a w czołówce znaleźli się także Grażyna Cern - burmistrz Władysławowa oraz Marek Rintz - burmistrz Pucka - sprawdź INDYWIDUALNE WYNIKI.

Aleksander Gappa, starosta powiatu człuchowskiego to zwycięzca wśród włodarzy powiatowych. Na szóstym miejscu zakończył konkurs Wojciech Dettlaff, starosta powiatu puckiego - SPRAWDŹ ILE DOSTAŁ GŁOSÓW.

Rywalizację w ramach konkursu Radny na Medal przeprowadziliśmy też w kategoriach poszczególnych gmin wchodzących w skład powiatu puckiego.

HEL - zobacz wyniki

W Helu bezapelacyjnie wygrał Marek Chroń, przewodniczący Rady Miasta, który wyprzedził drugą Teresę Matuszewską i trzeciego Krzysztofa Przenicznego.

JASTARNIA -

Tytuł Radnego na medal wędruje do Kazimierza Klejny z Kuźnicy - zdobywcy blisko 160 głosów.
Niezły wynik osiągnęła też druga Maria Kałamarz - radna z Jastarni. Jej kandydaturę poparto aż 102 głosami.

PUCK -

Finał należy do Franciszka Orła, który o 16 głosów okazał się lepszy od przewodniczącej Rady Miasta Hanny Pruchniewskiej - zdobywczyni drugiego miejsca.

WŁADYSŁAWOWO -

Największą sympatią głosujących w konkursie Radny na Medal okazał się Stefan Klein, który pokonał Zygmunta Orła.
Tu różnica między oboma panami wyniosła 150 głosów

GMINA PUCK -

Równo 150 głosów zdobył Henryk Radtke, do którego wędruje tytuł Radnego na Medal gminy Puck.
Drugie miejsce w naszym SMS-owym konkursie zdobył Jan Głowienka z Darzlubia.

GMINA KOSAKOWO -

Ponad 300 głosów trzeba było zdobyć, by wywalczyć dwa pierwsze miejsca w gminie Kosakowo. Ta sztuka udała się Antoniemu Strzelcowi i Marzenie Rzepie.
Lepszy okazał się radny Strzelec, który zwyciężył w konkursie Dziennika Bałtyckiego.

GMINA KROKOWA -

Tu główny pojedynek rozegrał się między dwoma szefami rady: przewodniczącym Zygmuntem Piontkiem i jego zastępcą Markiem Krzebietke.
W finale głosowania mocno przyspieszyli zwolennicy tego drugiego radnego - Marka Krzebietke - tym samym dając mu tytuł Radnego na Medal.