Rafał Kownatke w Szczecinie zajął czwarte miejsce na Mistrzostwach Polski

Roman Kościelniak
Rafał Kownatke
Rafał Kownatke Piotr Niemkiewicz
Rafał Kownatke w Szczecinie zajął czwarte miejsce w 90. Mistrzostwach Polski Seniorów w lekkoatletyce. Wynik 18.95 nie wystarczył na zdobycie kwalifikacji na Mistrzostwa Europy.

Rafał Kownatke w Szczecinie startował w 90. Mistrzostwach Polski Seniorów w lekkoatletyce. Kulomiot z powiatu puckiego liczył na zdobycie medalu oraz zakwalifikowanie się na sierpniowe Mistrzostwa Europy. Plany okazały się jednak zbyt ambitne.

Wynik 18,95 m wystarczył na zajęcie czwartego miejsca. Natomiast warunkiem wyjazdu na rywalizację najlepszych sportowców w Europie było pchnięcie kuli na minimum 20 m.

- Widać w tym roku start w tych zawodach nie był mi pisany - przyznaje Kownatke. - Trenowałem bardzo intensywnie licząc, że powtórzę ubiegłoroczny sukces. Wówczas zdobyłem srebro na mistrzostwach kraju.

A przed tygodniem Rafał Kownatke walczył w Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej

Rywalizację w Szczecinie wygrał Tomasz Majewski, który osiągnął wynik 20,29 m.

W Mistrzostwach Polski debiutował Marcin Darga, reprezentant LKS Ziemi Puckiej. W rzucie dyskiem był ósmy z wynikiem 49,85 m, natomiast w konkursie pchnięcia kulą zajął dwunaste miejsce (16,81 m).

Rafał Kownatke przyznaje, że dla niego sezon już się zakończył.
- W końcu po paru latach ciągłego treningu zrobię sobie urlop - dodaje. - Mam jeszcze miesiąc czasu, bo od września wracam do pracy jako nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Starzyno.

Wówczas rozpoczną się przygotowania do sezonu halowego.