Sekcja siłowa MOKSiR Jastarnia. Medale zdobyli Joanna Firek i Kamil Struck. ZDJĘCIA

Sekcja siłowa MOKSiR Jastarnia: Joanna Firek
Sekcja siłowa MOKSiR Jastarnia: Joanna Firek MOKSiR Jastarnia
Sekcja siłowa MOKSiR Jastarnia udanie rozpoczęła 2015 rok. III mistrzostwa Śląska w Trójboju Siłowym podopieczni Henryka Kohnke zakończyli z dwoma medalami. Joanna Firek przywiozła brąz, a Kamil Struck srebro.

Sekcja siłowa MOKSiR Jastarnia to oczko w głowie trenera Henryka Kohnke, który z młodymi sportowcami - głównie z Półwyspu Helskiego - spędza sporo czasu, by podszlifować formę i umiejętności zawodników.

W styczniu zawodnicy sekcji siłowej MOKSiR Jastarnia - Joanna Firek i Kamil Struck - wystartowali w Rudzie Śląskiej w III Mistrzostwach Śląska w Trójboju Siłowym. I odnieśli spory sukces, bo nad morze wrócili z dwoma medalami.

Joanna Firek zaliczyła ciężar 215 kg - w kategorii wagowej 63 kg - i wywalczyła trzecie miejsce (75 kg - przysiad, 50 kg - ławka, 90 kg - martwy ciąg).

Kamil Struck osiągnął 525 kg - w kat. wagowej 83 kg - i zajął drugą lokatę (200 kg - przysiad, 115 kg - ławka, 210 kg - martwy ciąg).