Siatkarski Puck ma nową królową: to Zuzana Herrman z UKS Zatoka 95 Puck. Dwa medale, złoto i brąz w trzy dni | ZDJĘCIA

- Mamy to! - tak trener Sławomir Gojka z UKS Zatoka 95 Puck skomentował niewiarygodny wyczyn swojej podopiecznej Zuzanny Herrmann, która wywalczyła historyczne złoto i niezły brąz na mistrzostwach Polski.

Zuzanna Herrmann z UKS Zatoka 95 Puck i Klaudia Perowicz z UKS Absolwent Olsztyn stworzyły niezwyciężony zespół w kategorii kadetek (rocznik 2001 i młodsze).
- W finałach mistrzostw Polski wygrały wszystkie spotkania, tracąc jednego seta dopiero w ostatnim meczu decydującym o mistrzostwie Polski - relacjonuje Sławomir Gojka.

W finale Zuzanna Herrmann i Klaudia Perowicz wygrały 2:1 z parą z Ares Nowa Sól Julia Sobczak/Kornelia Matysik i wywalczyły historyczny tytuł mistrzyń Polski w kategorii kadetek.

Rozgrywki odbyły się w Mysłowicach na Śląsku w Ośrodku Sportów Letnich Słupna. Wzięło w nich udział 16 najlepszych par w Polsce.

To jednak nie wszystkie sukcesy tej pary. Dwa dni wcześnie w Finale Mistrzostw Polski Juniorek (rocznik 1999 i młodsze), który odbył się w Częstochowie, pucczanka i olsztynianka wywalczyły brązowe medale Mistrzostw Polski.
- Zuzia i Klaudia wezmą w te wakacje jeszcze w jednej ważnej imprezie siatkarskiej - podkreśla trener UKS Zatoka 95 Puck.

W połowie sierpnia siatkarki plażowe jadą do Brna (Czechy). Tam dziewczęta będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy do lat 18.
- Starują tam jako jedyna Polska para - relacjonuje Sławomir Gojka.