Sokół Ełganowo - Kaszuby Połchowo 1:3 (0:1). Piękne gole i bardzo ważne punkty dla czerwono-żółtych | ZDJĘCIA

Krzysztof Hoffmann
Sokół Ełganowo - Kaszuby Połchowo 1:3. Piłkarski Serwis Powiatu Puckiego
Sokół Ełganowo - Kaszuby Połchowo 1:3. Piłkarski Serwis Powiatu Puckiego Piotr Ciskowski
Sokół Ełganowo - Kaszuby Połchowo 1:3 (0:1). Cenne wyjazdowe zwycięstwo nad sąsiadami w tabeli zanotowali piłkarze Marcina Dettlaffa. Kaszuby zagrały to, co potrafią najlepiej - solidny i ofensywny futbol. Gorąco zrobiło się pod koniec meczu. Na listę strzelców wpisywali się: Grzegorz Toruńczak, Michał Skwiercz i Mariusz Grzywacz. Piłkarski Serwis Powiatu Puckiego.

To był bardzo ważny mecz dla Kaszub Połchowo. Końcówka sezonu i ostatnie szanse na to, by utrzymać się w okręgówce. Po pewnym zwycięstwie u siebie z Kamienicą Królewską (4:1) należało tylko utrzymać dobrą formę i w Ełganowie powtórzyć taktykę. To piłkarzom z gminy Puck się udało.

Już w 7 minucie gry wynik już uległ zmianie. Doskonałym strzałem z ok. 40 metrów popisał się Grzegorz Toruńczak, który jeszcze przed rundą wiosenną łączony był z Zatoką 95 Puck. Dalsza część pierwszej odsłony także była pod dyktando gości. Piłkarze Kaszub zameldowali się na połowie przeciwnika co rusz nękając solidnie broniącego golkipera Sokoła. Gospodarze wyprowadzili pięć kontr, jednak solidna defensywa z Połchowa nie dała się zaskoczyć.

Scenariusz drugich trzech kwadransów był podobny. Ultra ofensywna gra Kaszub Połchowo zaowocowała drugim golem. Po faulu w polu karnym futbolówkę na 11 metrze ustawił Michał Skwiercz i bezlitośnie wykorzystał stały fragment. Nerwowo zrobiło się w końcówce. Z boiska wyleciał bramkarz gości - Dawid Koy za faul w polu karnym. Dwie minuty później kontaktowego gola zdobywa Sokół Ełganowo. Na szczęście kropkę nad "i" stawia w doliczonym czasie Mariusz Grzywacz.

Sokół Ełganowo - Kaszuby Połchowo 1:3 (0:1)

Bramki Kaszuby: Grzegorz Toruńczak (7), Michał Skwiercz (62), Mariusz Grzywacz (92)

Kaszuby: Koy - Dettlaff, Krzysztof Skwiercz, Dopke, Starba - Toruńczak, Stuba, Kornatowski (25 Krzysztofik), Grzywacz (82. Steinka) Michał Skwiercz, Cherek

Dzięki zwycięstwu Kaszuby Połchowo oddaliły się od niebezpiecznych nizin tabeli. Zajmują 13. miejsce z trzypunktową przewagą nad... Sokołem Ełganowo. Do poprzedzającej Gedanii II Gdańsk brakuje im 7 oczek. Podopieczni Marcina Dettlaffa mają do rozegrania jedną kolejkę więcej. W sobotę 19.05 zmierzą się u siebie z Polonią Gdańsk. Początek spotkania o godz. 15:30.

Gedania Gdańsk - Kaszuby Połchowo 5:1. Piłkarski Serwis Powiatu Puckiego: