SP Puck i jej morskie korytarze. Dorsze, węgorze i flądry na ścianach to efekt współpracy z młodymi artystami z Gdyni

Białe, nudne ściany na korytarzach zamieniły się w niezwykłą podróż do morskich głębin. Wodne ssaki zawitały na dobre w SP Puck, a wszystko za sprawą młodych artystów z Zespołu Szkół Plastycznych z Gdyni, którzy postanowili odmienić oblicze podstawówki. Projekt: Fauna i flora Bałtyku.

Morskie SP Puck. Budynek byłego gimnazjum, w którym na co dzień uczą się najmłodsze dzieci z klas 1-3 zmienił się nie do poznania.
- Współpraca trwa od początku roku – tłumaczy Anna Gróska, pomysłodawczyni projektu. Garstka uczniów w ramach dodatkowych zajęć przygotowała projekt rysunków na ścianach, które mają ozdobić i umilić najmłodszym uczniom przerwy na korytarzach.

– Perspektywa pracy na drabinach i stawiania rusztowań z racji wysokości ścian nie zniechęciła zapalonych artystów, którzy postanowili że stworzą swoje prace na płytach, które później zostaną przyklejone na swoje miejsce – dodaje Anna Górska.

ZOBACZ TEŻ: Festyn w SP Puck: Morska Wyprawa Rodzinna Zabawa | ZDJĘCIA, WIDEO

Uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych z Gdyni spisali się na piątkę z plusem! Zaangażowali się w projekt o nazwie Fauna i flora Bałtyku. Ich ciężką pracę mogą teraz podziwiać nie tylko uczniowie, rodzicie czy nauczyciele ale także pracownicy szkoły i goście.

– Mamy nadzieję, że na tym nie zakończy się nasza współpraca, jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów – komentuje Zdzisław Pruchniewski, dyrektor SP Puck.

W między czasie organizatorzy zadbali o cenny czas młodych malarzy. Mieli oni okazję spędzić chwilę na rejsie statkiem i zrelaksować się po wielu godzinach spędzonych w warsztacie. – To prawdziwe przeszkolenie młodych ludzi do samodzielnego życia, ten projekt z pewnością ich wiele nauczy – komentuje Piotr Budziszewski, kierownik działu malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni.


Dzień Dziecka w SP Puck. Otwarcie kreatywnego placu i różnokolorowe skarpetki:

wideo: Echo Ziemi Puckiej

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane