SP3 Władysławowo bierze udział w filmowy konkursie organizowanym przez Tesco. Uczniowie nakręcili film, w którym zachęcają do tego, by nie marnować żywności. Ale to nie jedyny obraz z powiatu puckiego - zobaczcie wideo.

SP3 Władysławowo im, Kornela Makuszyńskiego przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu ogłoszonego przez handlową sieć.W tym roku program Tesco dla szkół realizowany jest pod hasłem Talent do niemarnowania.
- Tradycyjnie program przyjmuje formę konkursu filmowego, który zmobilizuje uczniów w całym kraju do nauki przez zabawę oraz da szkołom szansę na zdobycie nowoczesnego sprzętu dydaktycznego. Program w tym roku koncentruje się na problemie marnowania żywności, a jego partnerem merytorycznym jest Federacja Polskich Banków Żywności - informuje Maja Głuśniewska z Garden of Words.

Nagrodą dla szkół - m.in. SP3 Władysławowo, ZS Mrzezino czy SP Mieroszyno - są m.in. pracownie multimedialne.

SP3 Władysławowo - uczniowie zachęcali, by wziąć udział w Dniu Dawcy - ZDJĘCIADo konkursu swoje filmy zgłosiły szkoły z całej Polski - w tym także z powiatu puckiego. Aktualnie aż sześć szkół stanęło w szranki.
To obrazy nakręcone przez uczniów z:

- Zespół Szkół Ogólnokształcących Hel - Niemarnotrawcy z Helu


- ZS Mrzezino


- SP3 Władysławowo - Słoneczna Przystań


- Zespół Szkół Starzyno - Replikacje


- Szkoła Podstawowa im. Kontradmirała Xawerego Czernickiego w Pogórzu - Śmieciaki z Pogórza


- Szkoła Podstawowa w Mieroszynie - klasa III


SP Pogórze - Wójt Jerzy Włudzik dał tablety uczniom z Pogórza - WIDEOCzęść z filmów, które nakręcono w naszym powiecie, już została zakwalifikowana do etapu, w którym prace uczniów obejrzy i oceni konkursowa komisja. Spokojnie na werdykt mogą czekać: SP3 Władysławowo oraz SP Pogórze.

Pozostałe szkoły muszą zgromadzić odpowiednią liczbę głosów poparcia. ZSO Hel - ok. 10, ZS Mrzezino - ponad 40, ZS Starzyno i SP Mieroszyno - ok. 60.

Na poszczególny filmy trzeba głosować na stronie www Tesco.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!