Start Mrzezino w V lidze! Sensacja na boisku w Bojanie | ZDJĘCIA, WIDEO

Krzysiek Hoffmann
Start Mrzezino znów w okręgówce!
Start Mrzezino znów w okręgówce! Piotr Niemkiewicz
Start Mrzezino awansował do V ligi! A wszystko za sprawą sensacyjnego zwycięstwa ostatniego w tabeli KKS Koleczkowo nad Bojanem.

Start Mrzezino wraca do okręgówki. Mimo tego, że w tej kolejce pauzowali - udało się to, co wydawało się nierealne.

Tak o ligowe punkty w A-klasie Start Mrzezino walczył w derbach z Kaszubami Połchowo:

Ostatnia kolejka A-klasy gr I zapowiadana była jako triumfalny pochód do V ligi ekipy z Bojana. Derbowy mecz LZS Bojano - KKS Koleczkowo miał być tylko formalnością. Jednak tak się nie stało. Goście - ostatnia drużyna w tabeli, zapewnili emocje do końca i sprawili niemałą sensację. Ostatecznie piłkarze z Koleczkowa zwyciężyli z wyżej notowanym rywalem 1:0, ku uciesze mrzezińskich kibiców.

- Mecz od początku był zacięty - komentuje Bartosz Robakowski, trener KKS Koleczkowo. - Pierwszą połowę można zapisać na konto przyjezdnych, zaś początek drugiej części należał do nas.

Jedyny (upragniony dla kibiców KKS i Startu) gol wpadł w 59 minucie. Piłkę do bramki po stałym fragmencie gry wpakował Łukasz Krześniak. Tym trafieniem obrońca Koleczkowa wyautował Bojano z okręgówki.

- Ostatnie minuty to szturm gości na naszą bramkę - mówi trener **Robakowski**. - Udało się nam odeprzeć ataki i sprawić niespodziankę.

Dzięki temu zwycięstwu Start Mrzezino wraca do okręgówki po raptem jednosezonowej przerwie. Kierownik drużyny, Janusz Sokołek nie kryje zaskoczenia.

- Piłka to jeden z najbardziej nieprzewidywalnych sportów - zaznacza Janusz Sokołek. - Z awansu bardzo się cieszymy, choć w przeciągu całej ligi nie mówiliśmy o nim głośno.

Do okręgówki oprócz Startu wchodzi drużyna Eko-Prod Szemud.