Super Puchar Kaszub baśki, Władysławowo. Wygrali Roman Tietz, Mieczysław Damic, Józef Miślisz

Super Puchar Kaszub we Władysławowie
Super Puchar Kaszub we Władysławowie Pucka Liga Baśki
Super Puchar Kaszub w baśkę 2015 we Władysławowie rozstrzygnięty. Indywidualne tytuły zgarnęli Roman Tietz (As Pik Chełmża I) oraz Maria Dominik (Kłos Werblinia), w parach najlepsi byli Mieczysław Damic i Józef Miślisz (Szpela Władysławowo II), a drużynowo Białogóra.

Super Puchar Kaszub baśki we Władysławowie - listopad 2015 - zgromadził 70 zawodników, 36 par i 18 drużyn. Zawodnicy, którzy spotkali się w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II we Władysławowie, rywalizowali w trzech kategoriach: drużynowej, par oraz indywidualnej (pań i panów).
- Do wygrania były nagrody i puchary w liczbie 40 sztuk - relacjonuje Krzysztof Radtke.

Władysławowski Super Puchar Kaszub w baśkę rozgrywany był według przepisów Baszka Méster Sport, z asem serce, jako najstarszym trumfem – tzw. Czerwona Baśka.
- Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrali 4 rundy po 40 rozdań - informują organizatorzy.

Patronat honorowy nad Super Pucharem Kaszub w baśkę objęli Roman Kużel - burmistrz Władysławowa oraz Tomasz Herrmann - wicestarosta pucki i prezes oddziału Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego we Władysławowie.

Super Puchar Kaszub we Władysławowie wygrał Roman Tietz (As Pik Chełmża I), który wyprzedził Wojciecha Jędrzejaka (Bałtyk Władysławowo) i Daniela Frankowskiego (Donimierz/Wejherowo).
Kolejne miejsca zajęli: Adam Sitarz (Szpela Władysławowo), Hubert Poerling (Karo Starzyno), Daniel Nadolski (Kłos Werblinia), Andrzej Kitowski (Emeryci Mrzezino).

W klasyfikacji indywidualnej kobiet Super Puchar Kaszub odebrała Maria Dominik (Kłos Werblinia), która zajęła trzydzieste ósme miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO. Polub nas na Facebooku!

Rywalizację par wygrali Mieczysław Damic i Józef Miślisz - Szpela Władysławowo II . Drugie miejsce zajęła para Wojciech Jędrzejak i Andrzej Okólski - Bałtyk Władysławowo. Trzecie miejsce wywalczyła para Marek Baran i Ryszard Koziróg z Białogóry.

W rywalizacji drużyn Super Puchar Kaszub zdobyła Białogóra w składzie: Andrzej Maszke (kapitan), Marek Baran, Jan Jamrus i Ryszard Koziróg. Drugie miejsce zajęła drużyna Szpela Władysławowo w składzie: Adam Sitarz (kapitan), Mateusz Adas i Wojciech Adas, Franciszek Konkol. Trzecie miejsce wywalczył team Wejher Wejherowo.

Organizatorzy Super Pucharu Kaszub: Urząd Miasta we Władysławowie, Centrum Kultury, Promocji i Sportu we Władysławowie, Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie Oddział we Władysławowie, Federacja Kaszëbë Baszka - Lës

Turniej był także okazją do uhonorowania zespołu Szpela Władysławowo, za osiągnięcia sportowe w Masters Kaszëbë 2015. Te odebrali zawodnicy: Adam Sitarz, Franciszek Konkel, Mateusz i Wojciech Adasowie, Józef Miślisz, Mieczysław Dampc, Henryk Odwald oraz Daniel Nadolski