Światełko dla Nauczycieli na Starym Rynku w Pucku. Ze świeczek i zniczy ułożyli wielki wykrzyknik | ZDJĘCIA, WIDEO

P.Zaktualizowano 
- Wszyscy, którzy uczą się przez całe życie! Przyjdźcie i zapalcie światełko wsparcia dla nauczycieli - zaapelował w internecie Tomasz Zagórski. Na Starym Rynku zebrał się tłum, było wspólne śpiewanie "Przeżyj to sam" Lombardu, a w sieci... reakcje mocno podzielone.

wideo: Bałtycka TV

To była błyskawiczna akcja: wieść o spotkaniu na Starym Rynku w Pucku, by tak poprzeć strajk nauczycieli w powiecie puckim, najpierw rozeszła się w internecie. Na facebooku m.in. Tomasz Zagórski utworzył specjalne wydarzenie.
- Nauczyciele! Rodzice! Nauczyciele którzy są rodzicami. Nauczyciele, którzy są jak rodzice! Rodzice, którzy są najlepszymi nauczycielami! Uczniowie: byli, obecni, przyszli. Wszyscy, którzy uczą się przez całe życie! Przyjdźcie i zapalcie światełko wsparcia dla nauczycieli - czytamy w emocjonującym apelu.

Dodatkowo, kto mógł - w tym m.in. nauczyciele i popierajace ich osoby - rozsyłał SMS-ami i poprzez messengera osobne zaproszenia.

Efekt był. Kilkadziesiąt osób - nie tylko mieszkańców Pucka - na Stary Rynek przyniosło ze sobą znicze i świeczki. Te ustawiono w kształ wykrzynika, symbolu kwietniowego i ogólnopolskiego protestu nauczycieli.

Zebrani na rynku wspólnie odśpiewali też piosnekę Lombardu - Przeżyj to sam.

ZOBACZ TEŻ: Strajk nauczycieli w powiecie puckim (8.04.2019): większość dzieci w domach, bo o to apelowali nauczyciele. Choć są wyjątki

Co o wieczornej akcji sądzą mieszkańcy Pucka i nadmorskiego powiatu? Tu zdania są podzielone nawet wśród tych, którzy strajk nauczycieli w powiecie puckim popierają. Najwięcej kontrowersji budżą same znicze, które nie tak dawno pojawiły się na puckim rynku w zupęłnei innej okoliczności:
- Z tymi zniczami to trochę szopka. Bo niedawno była piękna akcja również w Pucku ze względu na śmierć Adamowicza, a tu nagle protest i tez się znicze wystawia? Trochę to niesmaczne jak dla mnie. Można jakoś inaczej... - to fragment wypowiedzi Agaty Żebrowskiej.
- KTOŚ UMARŁ?! - pyta Joanna Sikorska.

PRZECZYTAJ O TYM: Wiec przeciwko nienawiści i przemocy na Starym Rynku w Pucku. We wtorek, 15.01.2019 r. mieszkańcy uczcili śp. Pawła Adamowicza

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2019.04.17 21:18:38

Zgadzam się z Obserwatorem, sama doświadczyłam tego na własnej skórze. Praca w szkołach w lokalnych szkołach tylko po znajomości, których niestety ja nie miałam i nie mam.

2019.04.15 22:37:27

trudno jest się wyłamac jak 99 procent jest znp . ja strajkowałem w strajku okupacyjnym w 1980 w pzm puck akurat nie miałem z tym problemu bo byłem za . inna sprawa że zostaliśmy zdradzeni przez bolka i jemu podobnych. dziś mam nadzeję na sprawiedliwą Polskę i nie zniszczmy tego

2019.04.15 22:27:40

Może śpiewali sami sobie? Przeżyj to sam nauczycielu i spędzaj w pracy 40godzin. Jakoś nie znam żadnego któremu spodobała się taka propozycja. Widocznie wolę "harować" w domu. Przecież wtedy pracuje minimum 50godzin, tylko nikt nie jest w stanie tego skontrolować.



Znicz-symbol pamięci o zmarłych, taka ciekawostka dla nauczycieli. Człowiek uczy się całe życie ;)

2019.04.15 21:08:11

Najciekawszym w całej tej sytuacji jest fakt, że osoba bez znajomości nie ma najmniejszych szans na zatrudnienie w okolicznych szkołach.



Jest wiele młodych osób z pasją chcących pracować z dziećmi ale jakoś ci, którym jest tak źle w szkołach w żaden sposób nie dają się oderwać od ciepłych posadek.

2019.04.14 23:48:38

Za to Ty się nie dałeś ogłupić. Najmądrzejszy że wszystkich. A ci co nieoglądają TVN i się z Tobą nie zgadzają też dali się omamić i są głupi?

2019.04.14 23:46:00

Protesty były. Poza tym mamy 2019 rok a akolici PiS wracają do tego co było lata temu. A może nie było podstaw do protestu?

2019.04.14 23:41:43

Majka. Broniarz spierał się z każdym rządem.

2019.04.14 23:40:35

Bosmat. Nie musisz. A twoja żona nie ma cywilnej odwagi? Szkoda.

2019.04.14 22:31:04

mam żonę nauczycielkę .strajkuje czuje się z tym źle ale boi się wyłamac mam nadzieję że opozycja w w wyborach zapłaci za tą manipulację ludźmi

2019.04.14 22:28:31

Tak strajk jest polityczny,przeciw obecnej władzy,gdzie był Broniarz za czasów po-psl

2019.04.14 22:23:15

To dobre,szereg protestów,jeszcze za rządów PO,to ciekawe.

2019.04.14 22:16:59

Zgadzam się,a glupi narod dał się ogłupić,tvn steruje najbardziej

2019.04.14 21:57:03

nie popieram strajku sterowanego przez po

2019.04.14 20:56:29

Masz kiepskie informację. Jak zlikwidowali szkoły to było szereg protestów tylko ty oglądałeś TVP to nie zauważyłeś.

2019.04.14 20:54:42

Tfu. Nie popluj się.

2019.04.14 20:53:54

Kilka godzin w szkole i do domu. Ciekawe skąd czerpiesz te dane? Wielu nauczycieli siedzi w szkole po godzinach, przyjeżdża w soboty, prowadzi zajęcia pozalekcyjne za darmo, a ty śmiesz pisać o paru godzinach i do domu? Sprawdź najpierw a później pisz. A od ekipy PO wolę Timura i jego drużynę więc nie chrzań że strajk nauczycieli jest polityczny.

2019.04.14 20:44:45

JAK LIKWIDOWALI SZKOŁY I ZWALNIALI NAUCZYCIELI GDZIE BYLIŚCIE?NIKT NIE PROTESTOWAL?!

2019.04.14 20:35:08

tttttfffuuuuu

2019.04.14 19:17:13

Do pracy!!,a nie palić znicze i kawkować.Co to są za nauczyciele!!To jest im na rękę,parę godzin w szkole a w domu rodzice uczą dzieci.Trzeba było strajkować w wakacje albo jak rządziła Wasze PO teraz to tylko polityczne zagranie

2019.04.14 11:04:57

Aleks. A fe. Nie wiem czy chodziłeś do szkoły ale jeśli tak to współczuję. Tyle lat zanurzony w kale. Pewnie do tej pory śmierdzisz.

2019.04.14 10:41:59

jacy nauczyciele ????? to tylko POdły kał !!!!! tttffuuu

2019.04.14 09:15:34

Cccc. Czyli jestem ślepy. Natomiast Ty dostrzegasz wszystkie niuanse. Brawo Ty.

2019.04.14 09:14:03

Cccc. Czyli co konkretnie? Na podstawie jednego działania jednego człowieka określasz całą grupę? Nie wiem czym się zajmujesz, ale wyobraźmy sobie że jesteś kierowcą nawet dobrym. To znaczy, że jak ktoś inny spowoduje wypadek to Ty jesteś winny?

2019.04.14 09:08:48

Xxx. Stwierdzasz jakiś fakt czy dopiero odkryłeś Amerykę? "Nie tylko nauczyciele mają wyższe wykształcenie". No łał odkrywcze. A co to ma do rzeczy?

2019.04.13 20:57:26

Bbbbb



Studia nie tylko nauczyciele kończyli