Szermierka: Sukcesy wrocławian na Mistrzostwach Polski

Paweł Witkowski
Floreciści KS-u I Wrocławianie w składzie Tomasz Gmerek, Paweł Szumielewicz, Leszek Rajski i Radosław Pietrusiewicz zdobyli drużynowy złoty medal podczas mistrzostw Polski w szermierce, które rozgrywane są we Wrocławiu (hala Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Chełmońskiego 34). Dla dolnośląskiej ekipy to już trzeci tytuł z rzędu.

Finał wrocławianie wygrali dwoma punktami. W ekipie przegranej ekipy - Sietom AZS AWFiS Gdańsk, wystąpił Maciej Włosek, czyli srebrny medalista indywidualnych mistrzostw, które rozegrano w czwartek. Brązowe krążki tych zawodów zdobyli Gmerek i Rajski.

W piątek walczyli też szpadziści. W finale Robert Andrzejuk pokonał klubowego kolegę Michała Adamka. Trzeci był kolejny zawodnik AZS-u AWF-u Wrocław - Tomasz Motyka. Wśród pań triumfowała Danuta Dmowska-Andrzejuk z Warszawy. Szósta była Kamila Strug (AZS AWF Wrocław).

W sobotę szpadziści powalczą drużynowo (od g. 8). Od g. 14 - szabla (finały - g. 18). W niedzielę zakończenie imprezy. Od g. 10 szabliści powalczą drużynowo. Wstęp na trybuny za darmo.

Mistrzostwa Polski w szermierce. Wrocław
Floret mężczyzn. Ćwierćfinały:
Wrocławianie - Wrocławianie II 45:28,
AZS AWF Warszawa II - AZS AWF Poznań 42:41,
Sietom AZS AWFiS Gdańsk - IKS Jamalex Leszno 45:42,
Sietom II - AZS AWF Warszawa 45:42

Półfinały: Wrocławianie - AZS AWF Warszawa II 45:22, Sietom I - Sietom II 45:26.
O 3. miejsce: Sietom II - Warszawa II 45:36
Finał: Wrocławianie - Sietom I 45:43.
Floret kobiet. O 3. miejsce: AZS AWF Warszawa - Sietom AZS AWFiS Gdańsk II 36:31. Finał: Sietom AZS AWFiS Gdańsk - AZS AWF Poznań 41:36.