Sztorm Kosakowo - KS Kamienica Królewska 4:1 (1:0). Rehabilitacja, udany test juniora i wójt na trybunach | ZDJĘCIA

Krzysztof Hoffmann
Sztorm Kosakowo w 4. kolejce gdańskiej okręgówki łatwo poradził sobie z KS Kamienicą Królewską 4:1. Ozdobą zaciętego bądź co bądź spotkania był strzał Radosława Styna, który ustalił wynik. Zasiadający na trybunach wójt Jerzy Włudzik przyniósł szczęście Sztormowcom. Piłkarski Serwis Powiatu Puckiego

Sztorm Kosakowo - KS Kamienica Królewska 4:1 (1:0). Nietypowo, bo w bordowych strojach Sztormowcy podejmowali zawodników z powiatu kartuskiego. Po wpadce sprzed tygodnia, kiedy podopieczni Aleksandra Cybulskiego wstydliwie przegrali z Zenitem Łęczyce aż 0:6, trzeba było odbudować formę. Do 4. kolejki ekipa z gminy Kosakowo zgromadziła zaledwie trzy punkty.

Drugi mecz u siebie i drugie zwycięstwo - tak było w starciu z Kamienicą. Wynik otworzył Błażej Białek w 16 minucie gry. Gospodarze dowieźli skromne prowadzenie do przerwy, ale niestety Sztormowcy zimne głowy zostawili w szatni i kilka minut po gwizdku zapraszającym piłkarzy na drugą połowę KS Kamienica Królewska wyrównała. Wtedy rywalizacja nabrała rumieńców - mecz stał się bardziej zacięty i wyrównany. Jednak szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy z Kosakowa.

PIŁKARSKI SERWIS POWIATU PUCKIEGO:

Sygnał do boju dał niezawodny Jacek Pieprzyk, którego śmiało można nazwać zawodnikiem meczu. Mimo tego, że wszedł na plac gry dopiero w 53 minucie - w pełni zasłużył na to miano. Oprócz gola miał swój udział w dwóch kolejnych bramkach. To on wywalczył rzut karny, który skutecznie wykorzystał Przemysław Ronkowski (to jego debiutancka bramka dla Sztormu, wcześniej grał w MKS Władysławowo). Jacek asystował także przy bajecznym trafieniu Radosława Styna na 4:1 w ostatniej minucie gry.

Kolejnym pozytywem tego spotkania był występ juniora - Macieja Szarmacha. Młody piłkarz zagrał całe spotkanie na pozycji lewego obrońcy i usłyszał pochwały od trenera. Niewykluczone, że w następnych meczach zobaczymy kolejnych młodzików, bo Sztorm chętnie na nich stawia.

Skuteczny Sztorm Kosakowo na Złotych Piaskach z perspektywy trybun oklaskiwał wójt Jerzy Włudzik. Obecność na meczu doświadczonego samorządowca wcześniej raczej przynosiła Sztormowcom pecha. Tym razem udało się tę zasadę odczarować.

Sztorm Kosakowo - KS Kamienica Królewska 4:1 (1:0)

Bramki Sztorm: Błażej Białek (16), Jacek Pieprzyk (73), Przemysław Ronkowski (83 k.), Radosław Styn (90)

Skład Sztorm: Skulich - Ronkowski (84 Standura), Scharmach, Paluch, Styn - Białek (58 Gierczak), Chełmikowski, Czaplicki, Meller (53 Ciecierski) - Rytlewski, Szumotalski (53 Pieprzyk).

W sobotę (8.09) Sztorm Kosakowo w 5. kolejce gdańskiej okręgówki zagra na wyjeździe z Orłem 1955 Trąbki Wielkie. Kolejny mecz na Złotych Piaskach 15 września o godz. 12. Rywalem będzie obecny lider tabeli GSS Potok Pszczółki.

Sztorm Mosty (dziś Kosakowo) - MKS Władysławowo 2:2. Sezon 2016/2017: