Sztorm Mosty - MKS Władysławowo 2:4 (1:0). Sparing przed sezonem 2015/2016 | ZDJĘCIA, WIDEO

Sztorm Mosty - MKS Władysławowo
Sztorm Mosty - MKS Władysławowo Piotr Niemkiewicz
Sztorm Mosty - MKS Władysławowo. Sparing przed sezonem zakończył się wynikiem 2:4 dla gości. Mecz kontrolny to obszerny materiał poglądowy dla szkoleniowców obu ekip. Piłkarskie ligi ruszają już niedługo.

Sztorm Mosty - MKS Władysławowo. Początek starcia najlepszych ekip z naszego regionu był zaskakujący. Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze już w 4 minucie spotkania. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. 1:0 dla Sztormu.

Po gwizdku ciężar gry przeniósł się na połowę graczy z Mostów. Do końca spotkania piłkarze z Władysławowa narzucili swój styl gry i nie oddali inicjatywy. W drugiej połowie MKS co rusz przeprowadzał groźne ataki. Dobrą robotę w środku pola robili pomocnicy: Błażej Bonk i Marek Kwaśnik (wcześniej występujący w Starcie Mrzezino). Oskrzydlająca gra przyniosła skutek bramkowy. Strzelcami kolejnych bramek byli: Paweł Fopka 57 min, Mariusz Kalwig 74 min, Michał Świerczyński (dwie) 81 min i 86 min.
Szkoleniowcy MKS-u chwalili występ zdobywcy pierwszego gola, Pawła Fopkę.
- Na tego zawodnika bardzo liczymy - przyznają w MKS-ie.

Napastnik był aktywny przez całe spotkanie. W szczególności bramkowa akcja mogła się podobać. Paweł zszedł z piłką z prawej flanki do środka, ściągając za sobą obrońcę i niczym nieskrępowany huknął na bramkę z ok. 30. metra.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO. Polub nas na Facebooku!

Sztormowcy odpowiedzieli tylko jednym trafieniem. Ostatecznie Sztorm Mosty przegrał z MKS Władysławowo 2:4.
Jak podreślają trenerzy, nie o wynik tutaj chodziło.

- Przede wszystkim chłopcy mają się zgrywać przed sezonem - mówi Antoni Wica, prezes Sztormu Mosty. - Mamy wśród naszej kadry kilku młodych, dla których każda minuta spędzona na boisku jest sporym doświadczeniem.

MKS Władysławowo
sezon 2015/2016 rozpoczyna 8.08.2015 meczem w Tczewie z miejscowym Gryfem 2009. Sztorm Mosty wznawia rozgrywki ligowe dokładnie tydzień później - 15.08.2015 również na wyjeździe. Sztormowcy zagrają ze Sportingiem Leźno.