Sztorm Mosty - Start Mrzezino 5:2 (2:0). Derby dla Sztormowców | ZDJĘCIA

Krzysiek Hoffmann
Sztorm Mosty - Start Mrzezino 5:2 (2:0). Piłkarski Serwis Powiatu Puckiego
Sztorm Mosty - Start Mrzezino 5:2 (2:0). Piłkarski Serwis Powiatu Puckiego Krzysztof Hoffmann
Sztorm Mosty - Start Mrzezino 5:2 (2:0). Piłkarze z gm. Kosakowo nie dali większych szans podopiecznym Dariusza Kasprzyka. Wysokie zwycięstwo na Złotych Piaskach było odzwierciedleniem dominacji na placu gry. Derby powiatu zasłużenie padły łupem Sztormowców. Piłkarski Serwis Powiatu Puckiego.

Sztorm Mosty nie dał szans piłkarzom Startu Mrzezino i pokazał, że doświadczenie, jakie nabyli podczas gry w piątej lidze, nie poszło w las. W derbowym meczu gracze Roberta Mądrzaka od początku dominowali na boisku. Po pierwszej połowie prowadzili 2:0 po bramkach Michała Janiaka (17 min) i Łukasza Godlewskiego (30 min).

Drugie trzy kwadranse to twarda gra w środku pola i zmasowane ataki gospodarzy. Sztorm Mosty w 53 minucie wykorzystał karnego - gol Damiana Kucharskiego. Już 240 sekund później prowadzenie wzrosło do 4:0 za sprawą Michała Janiaka, który w tym meczu okazał się bezlitosny dla rywali i w 70 minucie skompletował hat-tricka.

Goście odpowiedzieli w 79 minucie golem Łukasza Jednachowskiego, a w doliczonym czasie gry trafił jeszcze Marek Pieper - najlepszy strzelec mrzezinian.

Obaj trenerzy po meczu nie mieli wątpliwości komu należały się derbowe trzy punkty.

- Rezultat 5:2 mówi sam za siebie. Może nie tyle wynik nie zadawala, co postawa zawodników - mówi Dariusz Kasprzyk, trener Startu Mrzezino. - Wyszyliśmy po raz kolejny w osłabionym składzie, a zmiennicy nie podołali zadaniu. W żadnym wypadku nie załamujemy się. Mamy za sobą ciężką rundę. Dalej z optymizmem patrzymy w przyszłość.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO. Polub nas na Facebooku!

W podobnym tonie wypowiada się trener gospodarzy.

- Wynik był bezdyskusyjny - dodaje Robert Mądrzak, szkoleniowiec Sztorm Mosty. - Cały czas prowadziliśmy grę i zasłużenie wygraliśmy. W ostatnim kwadransie wkradło się trochę rozluźnienia w grze i niepotrzebne dwie stracone bramki. Trzeba grać do końca na zero z tyłu, no ale zwycięstwo bardzo cieszy.

Sztorm Mosty - Start Mrzezino 5:2 (2:0)

Bramki Sztorm: Michał Janiak trzy (17 min, 56 min, 70 min), Łukasz Godlewski 30 min, Damian Kucharski 53 min
Bramki Start: Łukasz Jednachowski 79 min, Marek Pieper 92 min

Skład Sztorm Mosty: Eryk Skulich - Michał Brylowski, Michał Freiberg, Bartosz Kortas, Paweł Chełmikowski - Łukasz Godlewski (85 min Mateusz Chełmikowski) - Tomasz Czaplicki (66 min Dawid Kaleta), Michał Janiak (81min Karol Białek), Kamil Kurdybelski - Damian Kucharski (72 min Karol Szumotalski), Wojciech Gapiński.
Skład Start Mrzezino: Grzegorz Grzenkowicz - Sebastian Rybandt, Dariusz Kasprzyk (46 min Marek Pieper), Karol Bieszk, Mateusz Cejnowa - Wojciech Szreder, Arkadiusz Proena, Sławomir Bigot, Michał Proch - Karol Hildebrandt (72 min Maciej Bieszke), Łukasz Jednachowski (80 min Patryk Fetta)