Szymon Kreft z LKS Ziemi Puckiej wicemistrzem Polski na 200 m | ZDJĘCIA, WIDEO

Szymon Kreft - srebro na 200 m w Spale
Szymon Kreft - srebro na 200 m w Spale LKS Ziemi Puckiej
Szymon Kreft z LKS Ziemi Puckiej został halowym wicemistrzem Polski w biegu na 200 metrów. Uczeń Gimnazjum w Krokowej w Spale pobiegł rewelacyjnie kończąc bieg z czasem 22,85. - Szymon Kreft był najmłodszym finalistą - mówi Waldemar Płomień z LKS Ziemi Puckiej.

źródło: LKS Ziemi Puckiej

Szymon Kreft z Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Ziemi Puckiej święci triumfy. Właśnie zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. W Pucku podkreślają, że sukces jest bardzo duży, zwłaszcza że końcówka ubiegłego roku nie należała do najszczęśliwszych.
- Jesienią 2015 Szymon nabawił się poważnej kontuzji i z tego powodu miał dłuższą przerwę treningową - przypomina Waldemar Płomień z LKS Ziemi Puckiej.

Szymon Kreft startował w biegu na 200 metrów i uzyskał wynik 22,85, co dało mu srebrny medal oraz tytuł wicemistrza Polski. Szymon pokonał 22 rywali, którzy startowali na tym dystansie.
- W stawce ośmiu zawodników, którzy po eliminacjach zakwalifikowali się do finału, Szymon Kreft był najmłodszym finalistą - podkreśla Waldemar Płomień.

Na co dzień Szymon Kreft jest uczniem Gimnazjum w Krokowej, a w LKS Ziemi Puckiej szkoli się w grupie trenerki Teresy Jaskułki.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO. Polub nas na Facebooku!