UKS Bliza Władysławowo na Badminton Cup Puck 2018. Dwa srebrne i trzy brązowe krążki zawodników z Władysławowa | ZDJĘCIA

Dobry start badmintonistów UKS Bliza Władysławowo na Badminton Cup Puck 2018. Podopieczni trenera Zbigniewa Czajki dobyli dwa razy srebro i trzy razy brąz. Bratobójczy pojedynek stoczyli m.in. Marta Czajka i Adam Fikus.

Dwa srebrne i trzy brązowe medale wywalczyli zawodnicy UKS Bliza Władysławowo w turnieju Badminton Puck Cup 2018, który odbył się hali sportowej MOKSiR Puck. Szczególnie pasjonujące pojedynki stoczyły dzieci w kategorii U9, które grały pełnowymiarowe sety do 21 punktów.
- Przy wyrównanym poziomie gry, zawodnicy musieli wykazać się nie tylko bardzo dobrym przygotowaniem kondycyjnym, umiejętnością pełnej koncentracji, ale też odpornością na presję psychiczną - tłumaczy Zbigniew Czajka, trener badmintonitsów z UKS Bliza Władysławowo. - Brak tych czynników, nawet przy świetnej grze technicznej, często decydował o końcowym wyniku.

Po rozgrywkach grupowych o awans do finału musieli powalczyć Marta Czajka i Adam Fikus z UKS Bliza. Nieznacznie lepszą okazała się Marta, która ostatecznie, dopiero po tie breaku, przegrała złoto z utytułowaną zawodniczką z Bytowa.
- Natomiast Adaś, również po trzysetowym pojedynku wywalczył brązowy medal - relacjonuje trener Zbigniew Czajka.

Ponadto, w swoich kategoriach wiekowych medale zdobyli: Mateusz Oberzig – srebrny oraz Marianna Konkel i Julian Wojtinski brązowe.

Dwóch innych zawodników uplasowało się tuż za podium, a pozostali zakończyli swoje pojedynki na fazie grupowej.