UKS Bliza Władysławowo na LOMI Badminton Festival w Helu. Na podium Marta Czajka, Adam Fikus, Konrad Bizewski | ZDJĘCIA

P.
Badminton we Władysławowie zmierza w dobrą stronę, o czym świadczą medale, które zawodnicy UKS Bliza Władysławowo wywalczyli na LOMI Badminton Festival w Helu. Po medale sięgnęli młodzi: Marta Czajka, Adam Fikus, Konrad Bizewski oraz trochę starsi gracze: Olga Fikus i Marianna Konkel.

Sekcja badmintona UKS Bliza Władysławowo z kolejnymi sportowymi sukcesami. Tym razem podopieczni trenerów Zbigniewa Czajki i Lambertusa Lako Soli walczyli o laury w silnie obsadzonym turnieju LOMI – Badminton Festival, który odbył się w Helu.

Od mocnego uderzenia zaczęli najmłodsi. W kategorii dzieci rocznik 2008 i młodsi Marta Czajka wywalczyła srebrny medal, a Adam Fikus – najmłodszy reprezentant UKS Bliza Władysławowo brązowy.
- W kategorii dzieci dziewczęta rywalizowały wspólnie z chłopcami i żadnej nie udało się zająć pierwszego miejsca - komentuje Zbigniew Czajka. - Tym bardziej cieszy sukces Marty, której do zwycięstwa zabrakło niewiele.

PRZECZYTAJ TEŻ:

W kategorii 2005-2003 Konrad Bizewski pokonał swoją klubową koleżankę Mariannę Konkel w pojedynku o trzecie miejsce.

Z kolei mama Adama Olga Fikus, podobnie jak jej syn, również zdobyła brązowy medal w grze podwójnej w parze z Marianną Konkel. Panie walczyły w kategorii Radosny Amator.