Walczyli z najlepszymi

RR
W finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce, które rozegrane zostały w Zielonej Górze, dobrze wypadli zawodnicy Iskry Wolsztyn.

W finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce, które rozegrane zostały
w Zielonej Górze, dobrze wypadli zawodnicy Iskry Wolsztyn.

Pięcioro lekkoatletów z klubu MKS „ Iskra” miało okazję zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami w Polsce (roczniki 1987 - 88, czyli w kat. juniora młodszego).

Do ścisłego finału w swoich konkurencjach zakwalifikowały się Dorota Rostkowska - w rzucie dyskiem z wynikiem 33,89 m, zajmując 7 miejsce, Marzena Korpik w trójskoku - także 7 miejsce - wynik 11,45 m. Konkurs trójskoku był bardzo emocjonujący, a Marzenie do medalu brązowego zabrakło 7 cm. Karolina Kaczmarek zajęła 9 miejsce w rzucie młotem z wynikiem 39,65 m (rekord Karoliny w tym roku wynosi 47 metrów).

W gronie najlepszych juniorów w Polsce zaprezentowały się jeszcze Marta Weiss, która w trójskoku zajęła XVII miejsce z wynikiem 10,71m. To samo miejsce zajęła Marzena Korpik w biegu na 100 m przez płotki, a do finału zabrakły jej zaledwie trzy setne sekundy. Piątym zawodnikiem, który wystartował w finałach O.O.M, był Karol Przybyła, który ze swoim tegorocznym wynikiem powyżej 61 metrów w rzucie młotem, był kandydatem do medalu. Niestety trzy nieudane rzuty w eliminacjach przekreśliły marzenia o dobrym miejscu.
Warto też wspomnieć o dwóch zawodnikach, którzy

są wychowankami MKS „ Iskra”, a od roku 2004 reprezentują klub Juvenia Puszczykowo. Kacper Kazubski zajął 6. miejsce w biegu na 110 m przez płotki wynikiem - 14,83 s oraz 5. miejsce w biegu na 400 m przez płotki wynikiem - 54,86 s, poprawiając znacznie swoje rekordy życiowe.
Należy dodać, że Kacper trenuje biegi od roku, wcześniej rzucał oszczepem. Z kolei Daniel Peleszczak w rzucie dyskiem zakończył swój start na 7. miejscu z wynikiem 48,88 m. Należy też wspomnieć o Marcinie Błoszyku, który był bardzo blisko startu w finałach O.O.M. w sprincie, uzyskując na 100 m 11,35 s. Niestety kontuzja wyeliminowała go z walki o minima pozwalające na start w/w imprezie. Kolejny pechowiec to Robert Kubaczyk, który osiągnął minima w biegach na 100 m - 10,97 s i 200 m - 22,01 s uprawniające do startu w Mistrzostwach Polski w LA w kategorii Juniora w Białymstoku (z dużymi szansami na medal), ale również jemu kontuzja nie pozwoliła na wyjazd i walkę o medale.
We wrześniu młodzicy MKS ,,Iskra” będą mieli swoje najważniejsze zawody i mamy nadzieję, że również w tej kategorii wiekowej uzyskają wyniki nie gorsze od starszych kolegów.