Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wodna policja w powiecie puckim: mundurowi z KPP Puck ruszyli na Zatokę Pucką | ZDJĘCIA

MO
Wodna policja w powiecie puckim
Wodna policja w powiecie puckim Łukasz Brzeziński/KPP Puck
Partole na wodach Zatoki Puckiej, ratowanie tonących, walka z kłusownikami oraz edukacja najmłodszych letników - to część zadań, z którymi w czasie wakacji 2017 musi zmagać się wodna policja w powiecie puckim.

Wakacje to czas wzmożonej pracy dla policyjnych wodniaków z KPP Puck.
- Wiele osób decyduje się spędzić czas wolny nad wodą. Na najpopularniejszym akwenie spotkają policjantów z ogniwa wodnego - wylicza sierż. szt. Łukasz Brzeziński, rzecznik prasowy KPP Puck. - Pilnują porządku w ruchu wodnym, dbają o bezpieczeństwo kąpiących się, walczą z kłusownikami i biorą udział w akcjach ratowniczych i poszukiwawczych prowadzonych na wodzie.

Na wodzie służbę pełni w sumie kilku funkcjonariuszy, którzy do dyspozycji mają łódź hybrydową. Załogę stanowią pasjonaci, np. ratownicy, czy nurkowie. Żeby stanąć za sterami biało-niebieskich łodzi funkcjonariusze KPP Puck musieli najpierw przejść przeszkolenie w mazurskim ośrodku Centrum Szkolenia Policji.

Członkowie wodnej policji w powiecie puckim także zostali przeszkoleni z zakresu ratownictwa i pomocy przedmedycznej, aby w razie potrzeby udzielić profesjonalnej pomocy każdemu, kto znajdzie się w niebezpieczeństwie.

NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA:

Dla policjantów służba na wodzie to po prostu kolejny obowiązek, bo na co dzień pracują w służbie patrolowej, drogowej i kryminalnej.
- Gdy przychodzi lato zamieniają radiowozy i mora na letnie umundurowanie i ruszają na zatokę Pucką - mówi rzecznik KPP Puck.

Policjanci z ogniwa wodnego zwracają uwagę, że największym zagrożeniem dla wypoczywających nad wodą jest brawura i lekceważenie żywiołu jakim jest woda.
- Dlatego dyscyplinują nieostrożnych użytkowników skuterów wodnych, kontrolują wyposażenie jachtów wyruszających z portów, sprawdzają trzeźwość sterników, zwracają uwagę na bezpieczeństwo turystów korzystających z kąpielisk na plażach -0 wylicza Łukasz Brzeziński. - Gdy zachodzi potrzeba natychmiast ruszają na pomoc znajdującym się w opresji. Aktywnie walczą także z kłusownictwem.

wideo: Echo Ziemi Puckiej

Czuwanie nad bezpieczeństwem wypoczywających to tylko jedna strona ich pracy. Drugą jest edukacja, ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych.
- Policjanci z każdą grupą uczniów rozmawiają, w jaki sposób należy reagować w trudnych i nieprzewidzianych zazwyczaj sytuacjach oraz czego należy unikać podczas pobytu nad wodą- komentuje rzecznik puckiej policji.

Funkcjonariusze prowadzą działania na rzecz bezpieczeństwa osób korzystających z wielu letnich atrakcji. Żeglarze i osoby wypoczywające nad wodą muszą liczyć się z kontrolą, a wszystko po to, aby wypoczynek był bezpieczny.

od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto