WOŚP 2019 w powiecie puckim. W niedzielę 13.01.2019, po raz 27 zagrali w Pucku i w powiecie puckim [zdjęcia i relacje]

Finał WOŚP 2019 w powiecie puckim. W Pucku najwięcej się działo na hali Powiatowego Ośrodka Sportu Młodzieżowego, przy ul. Morskiego Dywizjonu Lotniczego 18. Tegoroczne hasło to – „Pomogą, bo to dziecinnie proste”. Zapraszamy do albumu!
 Łukasz Bartkowiak i Roman Kościelniak

Głosy z terenu:

27 finał WOŚP Kosakowo w sobotę:

Marek Szydlik, 16 lat, zbiera 3 rok i Bartosz Pstrzoch, 16 lat, 5 finał, z gimnazjum nr. 4 – W tym roku zdaje się wyjątkowo jeszcze więcej licytacji.

Ania Swerowska, lat 15, gimnazjum nr. 4, 2 rok z Orkiestrą – Dużo ludzi daje na szczytny cel, w tym roku wyjątkowo można zbierać dwa dni.

Julka Jankowska lat 8, z mamą Aleksandrą, zbiera 2 rok – Rzadziej wrzucają niż w zeszłym roku, ale za to więcej.

Małżeństwo Kneblewskich Barbara i Maciej – Od 15 lat zbieramy, nasze dzieci, wcześniaki, leżały w inkubatorze orkiestry. Maciej i Małgosia, 12 lat, bliźniaki, ze Sz.P nr. 5, – W tym roku więcej osób chce wrzucać – skomentowała Małgosia.

27 finał WOŚP Połczyno:

– Coraz więcej ludzi zamiast rzeczy materialnych oferuje swoją pracę. Vouchery na przejazd samochodem 4x4, na jazdę konną, na fryzjera itp. – dla puck.naszemiasto.pl skomentowała Łucja Borkowska, współprowadząca licytację w Połczynie. – Jest coraz większe zainteresowanie mieszkańców i coraz większy power – stwierdziła organizująca od 12 lat finały WOŚP, animator kultury w Połczynie, Beata Jeka. – Co wyróżnia tą edycję finału? – Dzieci nam pomagają. – odpowiedziała Anna żona Piotra Nubeuera, współprowadzącego licytację w Połczynie. Wraz z nimi kwestowali syn Igor i Maciej lat 3.

27 finał WOŚP Puck:

– Już 10 lat, to nasz 10 finał. Ludzie pomagają szczodrze – Skomentowały dla puck.naszemiasto.pl Panie Danuta Osińska i Jadwiga Łukowska, ze Stowarzyszenia "Odnowa" – nasze stowarzyszenie to ruch i zdrowie.

Puckie hospicjum obsługuje kawiarenki, wypieki Kąkol. Licytowałyśmy świecę, pendrive i dzień w fotelu dyrektora – wypowiadała się dyrektor hospicjum Anna Joachim Labuda wraz z wolontariuszkami.

Reportaż fotograficzny z WOŚP w albumie.

Program minionego 27 finału:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – finał w Pucku:

W Pucku najwięcej będzie się działo na hali Powiatowego Ośrodka Sportu Młodzieżowego, przy ul. Morskiego Dywizjonu Lotniczego 18. Na końcu tekstu znajdziecie Państwo program dnia na tym obiekcie, start godz. 15 i finał godz. 20.

Podczas finału w Pucku licytowane będą:

- Obiad z Panią Burmistrz w wybranej przez siebie restauracji na terenie Pucka. „Osoba, która wygra licytację będzie mogła wybrać dowolną pucką restaurację” – zapewnia Agnieszka Hudziak z miejskiego sztabu WOŚP.
- Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej przekazała na licytację: bombki z autografami aktorów, którzy zagrali w filmie "Całe szczęście", do którego zdjęcia były kręcone w Pucku
- Pani Krystyna Buczkowska przekazała obraz
- Pan Antoni Bernat – supermaratończyk z Pucka przekazał medal
- Licytowany będzie Voucher na trening personalny do Pana Przemysława Pruchniewskiego
- Licytowane będą również dwa vouchery do salonu tatuażu SWtattoo, jeden o wartości 500 zł, drugi 300 zł
- Wielką niespodziankę szykuje również Daniel Pliński, który przekaże zdjęcie o wymiarach 1,5 m na 1,4 m na którym widnieją Wicemistrzowie Świata z 2006 roku wraz z ich autografami.
- Licytować też będzie można Voucher na makijaż wieczorowy do KayLashes
- Nie zabraknie oczywiście Wielkiego Tortu do wylicytowania oraz gadżetów WOŚP-owych.

WOŚP w Pucku. Hymn na finał!

"Całość zakończy wspólne odśpiewanie hymnu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy." – mówi Hudziak. – "Zamiast światełka do nieba zapalimy zimne ognie."

WOŚP 2019 w gminie Puck. Wystąpią najmłodsi!

Aż w siedmiu miejscowościach w gminie Puck odbędą się koncerty na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: w Swarzewie, Leśniewie, Mechowie, Połczynie, Gnieżdżewie, Połchowie i Darżlubiu. Na scenach wystąpią przede wszystkim uczniowie miejscowych szkół. W Połchowie sześcioro dzieci przygotowało instrumentalny koncert, każde z nich zagra inny utwór.

- W Leśniewie będzie można wylicytować drewno opałowe – zdradza Brunon Ceszke z Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w gminie Puck. Ponadto w dziesięciu wioskach pojawią się wolontariusze ze skarbonkami. Jak mówią w gminie Puck, od lat między sołectwami toczy się rywalizacja, które z nich zgromadzi więcej pieniędzy.

Przedstawiciele władz i instytucji powiatu puckiego o WOŚP:

Zarówno starosta powiatu puckiego Jarosław Białk, jak i wójt gminy Tadeusz Puszkarczuk, życzliwie spoglądają na całe przedsięwzięcie. Zapytani o udział w wydarzeniu podlegających im urzędów, podkreślają dowolność udziału i pozostawiają jego organizacje jednostkom lokalnym. Urząd miasta w Pucku, poprzez dział promocji i wizerunku miasta, dofinansowuje organizujący imprezę w Pucku MOKSiR, w kwocie 3000 zł brutto.

Rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku sierż. Ewa Bresińska podkreśla, że w latach ubiegłych, nie odnotowano żadnych naruszeń bezpieczeństwa kwestujących i uczestniczących w zabawie ludzi. Na terenie gminy Puck, funkcjonariusze Komendy Powiatowej w Pucku, zabezpieczają imprezy odbywające się w domach kultury bądź współpracujących z nimi domach jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

- Przed trzema lat Policji w Pucku zdarzało się użyczać swojego wizerunku podczas licytacji, w tej chwili stawiamy sobie za cel wyłącznie zabezpieczenie imprezy i dbanie o bezpieczeństwo wolontariuszy – komentuje rzecznik policji sierż. Ewa Bresińska.

Finał WOŚP 2019 w gminie Kosakowo:

Już od wielu lat wolontariuszy z charakterystycznymi czerwonymi serduszkami można spotkać na terenie powiatu puckiego. Nie inaczej będzie w tym roku. Warto odnotować, że ta niedziela jest niehandlowa.

Najwcześniej, bo już jutro w południe ruszy impreza w gminie Kosakowo.

- Tradycyjnie organizujemy ją na terenie Galerii Szperk – informuje Anna Piotrowska z Kancelarii wójta gminy Kosakowo. – Ponieważ 13 stycznia będzie niedziela niehandlowa, postanowiliśmy by nasz finał odbył się w sobotę. Na scenie na terenie galerii wystąpią miejscowi artyści, Kosakowianie i dziecięcy zespół Dębogórskie Kwiatki. Odbędę się mi.in. licytacje trzech złotych serduszek: o godz. 16 poprowadzi ją Marcin Majek, wójt Kosakowa, godzinę później do aukcji przystąpi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

WOŚP 2010 we Władysławowie

Serca z bursztynu i koszulka Arki

Pamiątkowe serduszka, lecz wykonane z bursztynu będzie można nabyć podczas finału WOŚP we Władysławowie. Impreza rozpocznie się w niedzielę o godz. 17 w Sali 103 Urzędu Miasta. Licytację poprowadzi Rafał Potrykus.

- Co roku te bursztynowe serduszka cieszą się olbrzymim powodzeniem – tłumaczy Grzegorz Białas, dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Sportu we Władysławowie. – Zawsze wystawiamy trzy sztuki. Bywało, że za jedno serduszko wylicytowaliśmy nawet 2 tys. zł.

Hitem może okazać się też olbrzymia koszulka Arki Gdynia z autografami piłkarzy. Jak zapewniają organizatorzy, każdy chętny może przynieść dowolny gadżet na licytację do godz. 17 w niedzielę.

Na scenie wystąpią m.in. artyści Studia Sztuki Dance Flow.„Natomiast na zakończenie o godz. 20 tradycyjne światełko do nieba, czyli pokaz fajerwerków.” – mówi Białas.

WOŚP 2019: Gmina Krokowa i Wierzchucin:

Planujesz śledzika? Wpadnij do Wierzchucina. Jedź do Krokowej jeżeli wolisz dzika.

W nadmorskiej gminie Krokowa tradycyjnie odbędą się dwie imprezy WOŚP, w Krokowej i Wierzchucinie, W tej drugiej miejscowości przygotowano niezwykłe fanty na loterię.

- Z pewnością ciekawostką będą dwa dwuosobowe zaproszenia do restauracji w Strzebielinku na… śledzika – przyznaje Bartłomiej Pipka z orkiestrowego sztabu. – Ponadto będzie można u nas zdobyć metr sześcienny drewna do kominka, drewniane meble kuchenne czy stół kawowy.

Do tego można jeszcze dodać rodzinną sesję zdjęciową czy zaproszenia na obiady do restauracji, przejażdżki konne czy płat świeżego łososia.

- Zapraszamy od godz. 15 do Szkoły Podstawowej – mówi Bartłomiej Pipka.

Również w podstawówce zorganizowany będzie krokowski finał WOŚP.

- Miłośników motoryzacji z pewnością zainteresuje pokaz samochodów BMW z różnych roczników – uważa Ewa Wiśniewska, szefowa sztabu orkiestrowego w Krokowej. – Każdy znajdzie u nas coś dla siebie. Na scenie wystąpią m.in. orkiestra OSP Sławoszyno, Łukasz Jung, Grzegorz Lietzau, zespoły Omega, Wehikuł Czasu czy sławoszyńskie Alebabki. Orkiestra to też strona kulinarna, podamy m.in. dzika.

WOŚP 2019. Wylicytuj zwiedzanie quadem na Helu:

Dość niezwykłą atrakcję wymyślono w Helu. Będzie można wygrać na licytacji wycieczkę quadem po helskich zabytkach, które są ukryte w lasach.

„Z pewnością będzie to atrakcyjna wycieczka.” – uważa Paweł Bloch z helskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Bardzo się cieszę, że to wydarzenie motywuje wiele różnych środowisk z helu i okolic, np. kluby seniora, OSP, współpracujemy ze sobą każdego roku.” – odpowiada pytany o wrażenia związane z organizacją wydarzenia.

W mieście „na początku Polski” już od godz. 10 ruszą zabawy sportowe w Miejskiej Hali Widowiskowo-Sportowej, które będą trwać do godz. 16. Później, bo o godz. 18.30 rozpocznie się koncert muzyczny w remizie OSP. Na scenie wystąpią trójmiejskie zespoły: M3tropolis, Kiev office oraz Funcover.

- Na zakończenie zapalimy przed remizą ognisko, które będzie symbolizować nasze światełko do nieba – mówi Paweł Bloch.

WOŚP 2019. W Jastarni tylko zbiórka:

Młodzież z jastarnickiej szkoły pojawi się na ulicach miasta z puszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Zbiórki będą prowadzone głównie przy kościołach w Kuźnicy, Jastarni i Juratyu - tłumaczy Mateusz Konke z MOKSiR-u Jastarnia.

Finał WOŚP 2019 już w ten weekend!

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Pogram WOŚP na hali Powiatowego Ośrodka Sportu Młodzieżowego w Pucku, ul. Morskiego Dywizjonu Lotniczego 18 :

15.00 - 15.05 - Rozpoczęcie
15.05 - 15.20 - O.D.Z.P - Orkiestra
15.20 - 15.30 - I Licytacja
15.30 - 16.00 - „Migotki" dla WOŚP
16.00 - 16.10 - 2 Licytacja
16.10 - 17.00 - Funcovery - Zespół Muzyczny
17.00 - 17.10 - 3 Licytacja
17.10 - 17.45 - Noworoczne „Da Capo Al Fine"
17.45 - 17.50 - 4 Licytacja
17.50 - 18.05 - Aerobic Ala Zumba - Magdalena Świątkiewicz
18.05 - 18.1 5 - 5 Licytacja
18.15 -18.20 - Szkoła Podstawowa im. Mariusza Zaruskiego w Pucku – Grupa Taneczna
18.20 -18.25 - 6 Licytacja
18.25 - 19.00 - Sałatka „Da Capo Al Fine”
19.00 - 19.10 - 7 Licytacja
19.20 - 19.30 - Hip-Hopowo dla WOŚP
19.30 - 20.00 - „O Sole Mio!” z Da Capo Al Fine
20.00 - Podsumowanie i Światełko Do Nieba


Mapa dojazdu:Łukasz Bartkowiak i Roman Kościelniak

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

10.01.2019, 19:11

Zamiast pisze sie razem

10.01.2019, 17:41

tttfffuuu

10.01.2019, 15:23

Jastarnia jak zwykle czarne owce.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3