Wyniki sekcji zwłok trzech fok znalezionych nad Bałtykiem

Uraz mechaniczny głowy spowodowany tępym narzędziem był najprawdopodobniej przyczyną śmierci trzech fok znalezionych nad Bałtykiem. Śledczy prowadzą działania w przypadku sześciu martwych zwierząt. Cały czas są badane okoliczności tych zdarzeń.
 archiwum

Ujawniono wyniki sekcji zwłok trzech fok, które jednoznacznie wskazują działania człowieka. Analizę przeprowadził Zakład Higieny Weterynaryjnej działający w strukturach Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii.
- Biegli po badaniach jako przyczynę śmierci podali silny i rozległy uraz mechaniczny głowy w każdym przypadku, w wyniku którego doszło do przerwania ciągłości mózgowia i rdzenia przedłużonego oraz zmiażdżenia tkanek głowy. Według biegłych uraz został najprawdopodobniej spowodowany tępym, płaskim narzędziem - poinformował prokurator Mariusz Duszyński.

Dochodzenie prowadzi Miejska Komenda Policji w Gdyni pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gdyni. Jak się okazuje, dwie z trzech fok miały rany cięte powłok brzusznych, a te zostały zadane prawdopodobnie już po śmierci zwierząt.

Dwa ciała były dodatkowo związane sznurem, który jest obecnie poddawany analizie. Specjaliści ustalają czy na przedmiocie pozostał materiał biologiczny umożliwiający identyfikację sprawcy bądź sprawców. Równolegle są także prowadzone działania mające na celu ustalenie ewentualnych świadków zdarzeń.

Przypominamy: Martwe foki z pętlą na szyi i cegłą znaleziono na plaży w Gdyni Oksywiu. Prokuratura bada zgłoszenie fundacji WWF Polska

Obecnie dochodzeniem jest objęta sprawa sześciu fok, które zostały wyrzucone przez morskie fale na przełomie maja i czerwca. Jednak w przypadku co najmniej dwóch fok rozkład ciała uniemożliwił przeprowadzenie anal

POLECAMY W NASZEMIASTO.PL:

Pomorze jest najpiękniejsze! Zobaczcie niesamowite zdjęcia!

TOP 10 najtańszych dzielnic Gdańska. Gdzie są najtańsze mieszkania?

TOP 5 najczystszych jezior na Pomorzu. Musisz tam pojechać!

Trójmiasto z lotu ptaka. Rozpoznasz te miejsca? Rozwiąż quiz!

Więcej na temat:

Komentarze

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane