Zakaz kąpieli w wodach Zatoki Gdańskiej w rejonie gmin Gdynia, Kosakowo i Sopot. Neutralizacja min na wodach Zatoki Gdańskiej.

W czwartek (11.10.2018), o godzinie 9, Marynarka Wojenna rozpoczęła neutralizację min na wodach Zatoki Gdańskiej. Przynajmniej do godziny 15 będzie obowiązywał będzie zakaz korzystania z kąpielisk w rejonie gmin Gdynia, Kosakowo i Sopot. Może się on jednak wydłużyć. Działania zabezpieczają policjanci.

- Dzisiaj rozpoczynamy trzydniową akcję neutralizacji min, które znajdują się przy falochronie portu gdyńskiego. Każdego dnia, jak zakłada procedura, będzie neutralizowana jedna mina - powiedział "Dziennikowi Bałtyckiemu" Zbigniew Bizewski, zastępca naczelnika wydziału zarządzania kryzysowego w Gdyni.

Działania w tej sprawie prowadzi Marynarka Wojenna.

Gdyńscy urzędnicy informują, że w związku z tym, obowiązuje zakaz korzystania z kąpielisk wszystkich plaż w Gdyni, Sopocie i Kosakowie. - Spacerować plażami można, ale nie można się kąpać - powiedział Zbigniew Bizewski.

Co istotne, w związku z detonacją ładunków, w pewnym stopniu ograniczona będzie żegluga po Zatoce. - Ale będzie to prowadzone w sposób elastyczny, przez Urząd Morski w Gdyni - mówi Bizewski.

Plaże od Sopotu aż do Kosakowa zabezpieczają policjanci. Co istotne, zakaz z korzystania z kąpielisk obowiązuje w określonych godzinach. Planowe prace rozpocząć się mają o godzinie 9 i potrwać do godziny 15. - Może zdarzyć się, że zakaz trzeba będzie jednak o godzinę czy dwie godziny przedłużyć - zaznacza urzędnik z Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Gdyni.

Czy zakaz korzystania z kąpielisk wydłuży się ponad trzy dni? To pokaże dzisiejszy dzień. - Jak sprawnie uda się unieszkodliwić minę - słyszymy.

Wcześniej Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Gdyni informował, że miny będą holowane po wodach Zatoki Gdańskiej i neutralizowane na wysokości Kępy Redłowskiej.

Podkreślano, że akwen morski w wyznaczonym rejonie zamykany jest dla żeglugi decyzją Urzędu Morskiego w Gdyni.

Kontynuowanie działań zmierzających do neutralizacji min zaplanowano też na 12 i 13.10.2018 r.

ZOBACZ TAKŻE: Marzec 2015. Detonacja min w gdyńskim porcie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wideo

  • Dziennik Bałtycki
Więcej na temat:

Komentarze

11.10.2018, 09:55

a kto oprócz morsów się jeszcze kąpie, zresztą oni czekają na bardziej mroźną aurę, mieszkam na mila baltica, często chodze nad morze bo mam blisko i tłumów kąpielowiczów nie widzę:)

11.10.2018, 09:23

Jest mi bardzo żal tych żyjątek morskich w rejonie przeprowadzanej akcji neutralizacji:(

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:

Powiązane