(© Piotr Niemkiewicz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dwunasty raz w Żelistrzewie panie i panowie chwycą za młotki, by zdobyć cenne nagrody. Te dostaną zawodnicy, którzy najmniejszą liczbą uderzeń wbiją w pieniek olbrzymie gwoździe.

Dla zdobywców trzech pierwszych miejsc wśród kobiet oraz mężczyzn przygotowano pamiątkowe medale.
- Oczywiście w kolorze złotym, srebrnym i brązowym - mówi organizator zawodów.
Nim rozpocznie się rywalizacja, ulicami Żelistrzewa przedefiluje parada jeźdźców na koniach. Po niej zawodnicy na scenie rozpoczną zmagania z młotkami.
- Planujemy, że zawody rozpoczną się o godz. 15 - mówi Ireneusz Zelewski.

Co ciekawego czeka nas w najbliższych dniach na terenie nadmorskiego powiatu?

Organizatorzy przypominają, że zwycięża ten zawodnik, który jak najmniejszą liczbą uderzeń wbije gwóźdź w pieniek tak, że pod łepek ćwieka sędzia nie będzie mógł wcisnąć paznokcia. O czym wszystkim sportowcom będzie przypominać szczegółowy regulamin, który zostanie umieszczony na dużej tablicy przy scenie.

Odwiedź nas także na facebooku!

Podczas imprezy o muzykę zadba zespół Country Road. Zagrają nie tylko rytmy westernowe lecz także szanty. Na miejscu będzie można posilać potrawami z grilla i kuchni polowej. Zaplanowano także pokaz sztucznych ogni. "Dziennik Bałtycki" objął imprezę patronatem medialnym.

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!