Badmintoniści z Władysławowa na Mistrzostwach Gdańska i na Turnieju Lotto – Badminton u Wybrzeża Bałtyku i na Grand Prix Polski

Piotr Niemkiewicz
Badmintoniści UKS Bliza Władysławowo walczyli na dwóch krańcach Polski. Starsi pojechali na turniej Grand Prix do Suchedniowa. Najmłodsi gracze w Gdańsku walczyli o medale na licznie obsadzonych pomorskich mistrzostwach.

Sezon startów rozpoczęli najmłodsi badmintoniści UKS Bliza Władysławowo i nie mają się czego wstydzić, bo ze stolicy Pomorza wracali z uśmiechami.

W licznie obsadzonych badmintonowych Mistrzostwach Gdańska w grach pojedynczych Anna Miotk-Czajka i Filip Karbowniczek - podopieczni trenera Lambertusa Lako Soli, wywalczyli tytuły wicemistrzowskie w kategorii do lat 11.

Brązowe medale przypadły Tatianie Kohnke i Filipowi Wysockiemu.

- Cała czwórka naszych żaków jest z rocznika 2012 i przed nimi jeszcze dużo pracy, ale zapału im nie brakuje - komentuje trener Zbigniew Czajka. - Obecne sukcesy zawdzięczają głównie systematyczności, o co w trudnych czasach pandemii nie było łatwo.

Dorobek medalowy uzupełnił Maksymilian Szweda, który w kategorii do lat 15 zdobył brąz.

Fenomenalna Marta Czajka z UKS Bliza Władysławowo trzy razy ...

Zawodnicy z Władysławowa wystartowali również w Turnieju Lotto – Badminton u Wybrzeża Bałtyku. Brązowe medale wywalczyli: Anna Miotk-Czajka, Milena Pomieczyńska i Filip Karbowniczek (U11).

W kategorii U15 Oliwia Tomczyk zdobyła srebro, a Wiktoria Tomczyk i Piotr Dodot brąz.

- Kolejne starty już w maju - komentuje szkoleniowiec UKS Bliza Władysławowo.

Sportowo nie próżnowali również starsi koledzy i koleżanki badmintonistów z Władysławowa, którzy zagrali na drugim końcu Polski w Suchedniowie w turnieju z cyklu grand prix.

Jak się okazało, zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem, a rywalizacja toczyła się w międzynarodowym gronie, bo do 60. naszych zawodników dołączyli też gracze z Ukrainy.

Marta Czajka i Adam Fikus wygrali swoje pojedynki grupowe w grach singlowych, kwalifikując się do pierwszej szesnastki.

- Natomiast w mikście zakończyli gry na fazie grupowej - podsumowuje trener.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka: