P. Niemkiewicz

avatarP. Niemkiewicz

Puck
Puck, redakcja Dziennika Bałtyckiego, Pl. Obrońców Wybrzeża 6 tel. 797 00 44 12

Hel. Straż Graniczna na jednym z kutrów znalazła broń myśliwską oraz amunicję

2013-01-13 21:05:27

Broń myśliwską oraz amunicję ujawnili funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy skontrolowali jeden z kutrów stojący w Helu. Niecodzienny widok ukazał się funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej we Władysławowie podczas kontroli duńskiego kutra w helskim porcie.
- Na grzejniku w sterówce leżała… myśliwska dubeltówka - informuje por. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku. - Znaleziono także 51 sztuk amunicji.

Zobacz też inne wiadomości z http://puck.naszemiasto.pl/serwisy/policja_puck/; nadmorskiej kroniki wydarzeń.

Kierownik jednostki oświadczył, że nie posiada europejskiej karty broni palnej ani żadnego innego zezwolenia.
- Pozostali załoganci stwierdzili, że nie wiedzieli o broni na pokładzie kutra - relacjonuje rzecznik.

Szypra zatrzymano i przewieziono do Prokuratury Rejonowej w Pucku. Dobrowolnie poddał się karze 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 2 lata oraz karę grzywny tysiąca złotych i został zwolniony.
Strzelbę wraz z amunicją zabezpieczono w Placówce Straży Granicznej we Władysławowie.

Jesteś na profilu P. Niemkiewicz - stronie mieszkańca miasta Puck. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj