Tomasz Grycko z Blizy Władysławowo z medalem Biegu św. Dominika w Gdańsku | ZDJĘCIA

Tomasz Grycko w Biegu św. Dominika 2016
Tomasz Grycko w Biegu św. Dominika 2016 Karolina Misztal
Tomasz Grycko z Blizy Władysławowo z medalem Biegu św. Dominika w Gdańsku. Podopieczny trenera Piotra Oberziga wywalczył trzecie miejsce i tytuł wicemistrza Polski w Mistrzostwach Polski w biegu ulicznym na 10 km.

Tomasz Grycko wystartował w Międzynarodowym Biegu Św. Dominika 2016 w Gdańsku. W jego ramach rozegrano też Mistrzostwa Polski w biegu ulicznym na 10 km. Na starcie stanęło 45 zawodników z Polski, Kenii, Ukrainy, Białorusi i Węgier.

W biegu elity znalazł się również zawodnik Blizy Władysławowo Tomasz Grycko, który był wymieniany jako jeden z kandydatów do zdobycia medalu MP.

Od samego startu tempo rywalizacji nadawała prowadząca grupa ,która początkowo liczyła sobie 10 zawodników, ale z każdym kolejnym okrążeniem topniała aż na prowadzeniu zostało czterech biegaczy: Kenijczyk Edwin Melly, Ukrainiec Dmytro Lashyn i dwóch Polaków - Szymon Kulka i Tomasz Grycko. I to właśnie między tą czwórką rozegrała się walka o zwycięstwo w prestiżowym biegu.

Ostatecznie jako pierwszy na mecie zameldował się Lashyn (czwarty zawodnik Mistrzostw Europy w Amsterdamie!), drugi przybiegł Kulka - zostając tym samym Mistrzem Polski.

Pasjonującą walkę o trzecie popularny Grycek stoczył z Kenijczykiem wyprzedzając swojego rywala na 200 m przed metą. Tym samym podopieczny Piotra Oberziga został wicemistrzem kraju, uzyskując przy tym bardzo dobry wynik 29.40! Brąz zdobył Damian Kabat, tracąc do zawodnika Blizy 31 sekund.

Dla Tomasza Grycko to już w tym roku czwarty medal na imprezach rangi Mistrzostw Polski Seniorów

W marcu Grycek zdobył złoty medal na MP w Biegach Przełajowych Żaganiu, w maju okazał się najlepszy na stadionie w Białogardzie na 10000 m z najlepszym w tym roku wynikiem w Polsce 29.19,56.W czerwcu w biegu ulicznym w Ursynowie zawodnik Blizy Władysławowo był drugi na 5 km.
- Mistrzostwa Polski w Gdańsku na 10 km nie były dla Tomka imprezą docelową - podkreśla trener Piotr Oberzig. - Najważniejszym startem w tym roku będą Mistrzostwa Polski w Półmaratonie, które odbędą się 4 września w Pile.

Ten sezon jest dla Tomka wyjątkowo udany i owocny.
- Mam nadzieję że już wkrótce zawodnik Blizy Władysławowo zaprezentuje się już z powodzeniem na imprezach o randze Mistrzostw Europy - mówi Piotr Oberzig. - Najważniejsze, że widać stały progres, co jest bardzo ważne w kontekście przyszłych startów.

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia