Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu gdańskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5
Mamy oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu gdańskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, które zostały opublikowane przez PKW. Jak prezentuje sie końcowy rezultat głosowania? Zobacz szczegółowe dane, zamieszczone poniżej.
Wyniki wyborów do rady powiatu gdańskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KURT Krzysztof: pozycja 1 : 2,32% (2 014 głosów)
- SZWEDA Ireneusz Paweł: pozycja 2 : 2,32% (2 014 głosów)
- STEFAŃCZYK Agnieszka Monika: pozycja 3 : 2,32% (2 014 głosów)
- GONTARCZYK Sylwia Monika: pozycja 4 : 2,32% (2 014 głosów)
- DAMPS Grażyna Katarzyna: pozycja 5 : 2,32% (2 014 głosów)
- DZIĘCIOŁ-WALASZCZYK Renata: pozycja 6 : 2,32% (2 014 głosów)
- BEŁCZĄCKI Grzegorz Jan: pozycja 7 : 2,32% (2 014 głosów)
- OSTROWSKI Kazimierz: pozycja 8 : 2,32% (2 014 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- DOMBROWSKI Bogdan: pozycja 1 : 1,02% (883 głosów)
- WADLEWSKA Lucyna Beata: pozycja 2 : 1,02% (883 głosów)
- GIER Dominika Marta: pozycja 3 : 1,02% (883 głosów)
- SROKA Alicja: pozycja 4 : 1,02% (883 głosów)
- FOREMNY Adam Jan: pozycja 5 : 1,02% (883 głosów)
- ŁOBACZEWSKI Andrzej Marian: pozycja 6 : 1,02% (883 głosów)
- ROZALEWICZ Anna Krystyna: pozycja 7 : 1,02% (883 głosów)
- PIOTROWICZ Michał: pozycja 8 : 1,02% (883 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KARNATH Jarosław: pozycja 1 : 6,92% (6 002 głosów)
- TREMBACZ Michał Jan: pozycja 2 : 6,92% (6 002 głosów)
- OŁOWSKI Piotr Paweł: pozycja 3 : 6,92% (6 002 głosów)
- KOTECKA Marzena Marianna: pozycja 4 : 6,92% (6 002 głosów)
- PIĘKOS Jolanta Ewa: pozycja 5 : 6,92% (6 002 głosów)
- NIEMCZAK Aleksandra Maria: pozycja 6 : 6,92% (6 002 głosów)
- SZORDYKOWSKA Edyta Anna: pozycja 7 : 6,92% (6 002 głosów)
- KALIŃSKI Piotr Zdzisław: pozycja 8 : 6,92% (6 002 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TAK! DLA POWIATU GDAŃSKIEGO:
- SKOREK Mirosława Aleksandra: pozycja 1 : 0,59% (510 głosów)
- KARWAT Wojciech Szymon: pozycja 2 : 0,59% (510 głosów)
- KWIATKOWSKA Alicja Maria: pozycja 3 : 0,59% (510 głosów)
- LIS Krzysztof Maciej: pozycja 4 : 0,59% (510 głosów)
- GWIZDAŁA Katarzyna Zofia: pozycja 5 : 0,59% (510 głosów)
- BOROŃ Paulina: pozycja 6 : 0,59% (510 głosów)
- SZWAGROWSKI Rafał Karol: pozycja 7 : 0,59% (510 głosów)
- CAIS Barbara Magdalena: pozycja 8 : 0,59% (510 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DZIAŁAMY DLA POWIATU GDAŃSKIEGO:
- WRÓBEL Dariusz Mirosław: pozycja 1 : 0,97% (839 głosów)
- MAZUR Dominik: pozycja 2 : 0,97% (839 głosów)
- RADOMSKA Dorota Katarzyna: pozycja 3 : 0,97% (839 głosów)
- WALEŃSKA Sylwia Joanna: pozycja 4 : 0,97% (839 głosów)
- ROŚLIK Dawid: pozycja 5 : 0,97% (839 głosów)
- KRAWCZUK Marcin Wojciech: pozycja 6 : 0,97% (839 głosów)
- KONOPACKA Elżbieta: pozycja 7 : 0,97% (839 głosów)
- KIEDROWSKA Sylwia Ewa: pozycja 8 : 0,97% (839 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT GDAŃSKI:
- SIKORA Danuta Teresa: pozycja 1 : 0,69% (599 głosów)
- ZIMODRO Tadeusz Gabriel: pozycja 2 : 0,69% (599 głosów)
- POROŻYŃSKA-MAJEWSKA Justyna Barbara: pozycja 3 : 0,69% (599 głosów)
- POMIRSKI Robert: pozycja 4 : 0,69% (599 głosów)
- KOPCZYK Dawid: pozycja 5 : 0,69% (599 głosów)
- SZUDZIK Henryk: pozycja 6 : 0,69% (599 głosów)
- DYŚ Paweł: pozycja 7 : 0,69% (599 głosów)
- MULARCZYK Małgorzata: pozycja 8 : 0,69% (599 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu gdańskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SZEFER Dominik: pozycja 1 : 3,35% (1 551 głosów)
- GROMADZKA Dorota Maria: pozycja 2 : 3,35% (1 551 głosów)
- KLINKE Regina: pozycja 3 : 3,35% (1 551 głosów)
- LIBERKOWSKA Katarzyna: pozycja 4 : 3,35% (1 551 głosów)
- BROŻEK Zbigniew: pozycja 5 : 3,35% (1 551 głosów)
- GUSZKOWSKI Jan Edmund: pozycja 6 : 3,35% (1 551 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- URBANEK Marek Andrzej: pozycja 1 : 2,96% (1 373 głosów)
- GRABOWSKA Ewa Maria: pozycja 2 : 2,96% (1 373 głosów)
- SZOSTAK Justyna: pozycja 3 : 2,96% (1 373 głosów)
- CZARNECKI Lech: pozycja 4 : 2,96% (1 373 głosów)
- DZIEDZIC Joanna: pozycja 5 : 2,96% (1 373 głosów)
- DOMBROWSKI Andrzej: pozycja 6 : 2,96% (1 373 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KOZŁOWSKI Wojciech: pozycja 1 : 5,03% (2 329 głosów)
- BIERNACKA Marzena Czesława: pozycja 2 : 5,03% (2 329 głosów)
- KAMIŃSKA Barbara Łucja: pozycja 3 : 5,03% (2 329 głosów)
- ŁAPKOWSKA Marta: pozycja 4 : 5,03% (2 329 głosów)
- GRABAREK Marek: pozycja 5 : 5,03% (2 329 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TAK! DLA POWIATU GDAŃSKIEGO:
- JUCHNIEWICZ Jarosław Jan: pozycja 1 : 2,15% (998 głosów)
- DYKOWSKA Katarzyna: pozycja 2 : 2,15% (998 głosów)
- KAŹMIERSKI Sławomir Józef: pozycja 3 : 2,15% (998 głosów)
- PAWLAK Bernard Piotr: pozycja 4 : 2,15% (998 głosów)
- CICHOSZ Dorota Katarzyna: pozycja 5 : 2,15% (998 głosów)
- KARWAT-MAŃKUCKA Ewa Bożena: pozycja 6 : 2,15% (998 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DZIAŁAMY DLA POWIATU GDAŃSKIEGO:
- KUNDA Jerzy: pozycja 1 : 0,78% (362 głosów)
- WÓLCZYŃSKA Magdalena: pozycja 2 : 0,78% (362 głosów)
- NAKONIECZNY Maciej Robert: pozycja 3 : 0,78% (362 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT GDAŃSKI:
- BREJWO Hanna Katarzyna: pozycja 1 : 3,62% (1 679 głosów)
- ŻARNA Łukasz: pozycja 2 : 3,62% (1 679 głosów)
- SOBCZAK Piotr Zbigniew: pozycja 3 : 3,62% (1 679 głosów)
- SUSKA Izabela Barbara: pozycja 4 : 3,62% (1 679 głosów)
- DUSZYCA Mirosław: pozycja 5 : 3,62% (1 679 głosów)
- SIKORA Katarzyna: pozycja 6 : 3,62% (1 679 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu gdańskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WYSOCKI Tadeusz Jacek: pozycja 1 : 3,07% (1 328 głosów)
- ZIELIŃSKI Grzegorz Janusz: pozycja 2 : 3,07% (1 328 głosów)
- DYKTA Jan: pozycja 3 : 3,07% (1 328 głosów)
- GOMUŁKA Halina: pozycja 4 : 3,07% (1 328 głosów)
- FEY Zofia Aniela: pozycja 5 : 3,07% (1 328 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- RICHERT-KAŹMIERSKA Anita Regina: pozycja 1 : 2,37% (1 025 głosów)
- BUTRYM Jarosław Grzegorz: pozycja 2 : 2,37% (1 025 głosów)
- NOWAKOWSKI Daniel Szymon: pozycja 3 : 2,37% (1 025 głosów)
- WOŹNIAK Beata Sylwia: pozycja 4 : 2,37% (1 025 głosów)
- FILA Małgorzata Teresa: pozycja 5 : 2,37% (1 025 głosów)
- TROJANOWICZ Sebastian Paweł: pozycja 6 : 2,37% (1 025 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- LUŚNIA Renata: pozycja 1 : 6,38% (2 761 głosów)
- KRUK Andrzej Wojciech: pozycja 2 : 6,38% (2 761 głosów)
- PODHAJSKA-ŚREDNIAWA Katarzyna Aleksandra: pozycja 3 : 6,38% (2 761 głosów)
- SKAŁUBA Daniel Jacek: pozycja 4 : 6,38% (2 761 głosów)
- WOJAK-MICHAŁOWSKA Anna Maria: pozycja 5 : 6,38% (2 761 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TAK! DLA POWIATU GDAŃSKIEGO:
- GROMBALA Leszek Józef: pozycja 1 : 2,58% (1 115 głosów)
- SZYMKIEWICZ Magdalena Maria: pozycja 2 : 2,58% (1 115 głosów)
- LIPSKI Kacper: pozycja 3 : 2,58% (1 115 głosów)
- KLOSKA Piotr Marian: pozycja 4 : 2,58% (1 115 głosów)
- STRZELCZYK Katarzyna Marzena: pozycja 5 : 2,58% (1 115 głosów)
- ROMANOWSKA Aleksandra: pozycja 6 : 2,58% (1 115 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DZIAŁAMY DLA POWIATU GDAŃSKIEGO:
- BURZYMSKA Anna Wacława: pozycja 1 : 1,11% (480 głosów)
- PAWŁOWSKA Elżbieta Bronisława: pozycja 2 : 1,11% (480 głosów)
- MALINOWSKI Sławomir Hieronim: pozycja 3 : 1,11% (480 głosów)
- UNRUH Bożena Anna: pozycja 4 : 1,11% (480 głosów)
- KACPRZAK Jan: pozycja 5 : 1,11% (480 głosów)
- SOSNOWSKI Wojciech: pozycja 6 : 1,11% (480 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT GDAŃSKI:
- CICHON Marian: pozycja 1 : 2,74% (1 184 głosów)
- KROLL Małgorzata: pozycja 2 : 2,74% (1 184 głosów)
- RUTKIEWICZ Michał: pozycja 3 : 2,74% (1 184 głosów)
- WIŚNIEWSKA Justyna: pozycja 4 : 2,74% (1 184 głosów)
- WYSIECKI Mateusz Karol: pozycja 5 : 2,74% (1 184 głosów)
- BŁOŃSKA Natalia Lucyna: pozycja 6 : 2,74% (1 184 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu gdańskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KEMPA Tomasz Olgierd: pozycja 1 : 4,28% (1 447 głosów)
- OBERLAN Bogdan Stanisław: pozycja 2 : 4,28% (1 447 głosów)
- ZIELKE Anita Maria: pozycja 3 : 4,28% (1 447 głosów)
- MAJEWSKA Małgorzata Zofia: pozycja 4 : 4,28% (1 447 głosów)
- SROKA Józef: pozycja 5 : 4,28% (1 447 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SROKA Piotr Jan: pozycja 1 : 2,41% (817 głosów)
- WICZLING Jan: pozycja 2 : 2,41% (817 głosów)
- KOTYŃSKA Ewa: pozycja 3 : 2,41% (817 głosów)
- BARTON Jolanta Ewa: pozycja 4 : 2,41% (817 głosów)
- ZULEWSKA Anna Małgorzata: pozycja 5 : 2,41% (817 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- CIESZYŃSKA Małgorzata: pozycja 1 : 4,93% (1 668 głosów)
- STAWICKI Andrzej: pozycja 2 : 4,93% (1 668 głosów)
- RADECKA-BONJA Aneta Iwona: pozycja 3 : 4,93% (1 668 głosów)
- BORKOWSKA Klaudia Anna: pozycja 4 : 4,93% (1 668 głosów)
- DUDDEK Waldemar: pozycja 5 : 4,93% (1 668 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TAK! DLA POWIATU GDAŃSKIEGO:
- CZAIŃSKI Dariusz Andrzej: pozycja 1 : 3,27% (1 108 głosów)
- RYWACKA Beata Maria: pozycja 2 : 3,27% (1 108 głosów)
- JAKONIS Krystyna: pozycja 3 : 3,27% (1 108 głosów)
- GORZYŃSKA Dominika Urszula: pozycja 4 : 3,27% (1 108 głosów)
- RADZISZEWSKI Przemysław Jan: pozycja 5 : 3,27% (1 108 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DZIAŁAMY DLA POWIATU GDAŃSKIEGO:
- ŻUKOWSKI Rafał Wojciech: pozycja 1 : 1,55% (525 głosów)
- NOWAKOWSKA Anna Maria: pozycja 2 : 1,55% (525 głosów)
- MERCHEL Adam Jerzy: pozycja 3 : 1,55% (525 głosów)
- KUCHARSKA Kamila: pozycja 4 : 1,55% (525 głosów)
- SEREDYŃSKI Konrad Bartłomiej: pozycja 5 : 1,55% (525 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT GDAŃSKI:
- BĄK Dorota Irena: pozycja 1 : 3,55% (1 202 głosów)
- CZERWIŃSKI Mariusz: pozycja 2 : 3,55% (1 202 głosów)
- POŁTARZYCKA Celina Barbara: pozycja 3 : 3,55% (1 202 głosów)
- ROGOWSKA Paulina Anna: pozycja 4 : 3,55% (1 202 głosów)
- SAUTYCZ Przemysław Jerzy: pozycja 5 : 3,55% (1 202 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu gdańskiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WITTNER Marcin Daniel: pozycja 1 : 1,95% (1 791 głosów)
- LEWIŃSKA Ewa: pozycja 2 : 1,95% (1 791 głosów)
- PAWUL Henryk: pozycja 3 : 1,95% (1 791 głosów)
- MARTYNOWICZ Emilia Elżbieta: pozycja 4 : 1,95% (1 791 głosów)
- WITKOWSKI Tomasz Gabriel: pozycja 5 : 1,95% (1 791 głosów)
- NIEDZIAŁEK Sylwia Anna: pozycja 6 : 1,95% (1 791 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KOWALSKI Marek: pozycja 1 : 1,9% (1 740 głosów)
- RYNKOWSKA Monika: pozycja 2 : 1,9% (1 740 głosów)
- BIAŁA-GRZĘDZICKA Beata Małgorzata: pozycja 3 : 1,9% (1 740 głosów)
- SZCZEPAŃSKI Jan Marian: pozycja 4 : 1,9% (1 740 głosów)
- BĘDKOWSKI Patryk: pozycja 5 : 1,9% (1 740 głosów)
- HEMMERLING Katarzyna Maria: pozycja 6 : 1,9% (1 740 głosów)
- BURKOWSKA-JAŁMUŻNA Magdalena Gertruda: pozycja 7 : 1,9% (1 740 głosów)
- MATEŃKO Marek Krzysztof: pozycja 8 : 1,9% (1 740 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- JAKUSZ Beata Ewa: pozycja 1 : 4,73% (4 337 głosów)
- JAKUBOWSKA Joanna Barbara: pozycja 2 : 4,73% (4 337 głosów)
- MOCARSKI Adam: pozycja 3 : 4,73% (4 337 głosów)
- KARC Wojciech Marek: pozycja 4 : 4,73% (4 337 głosów)
- JEZIEREWSKI Wiesław: pozycja 5 : 4,73% (4 337 głosów)
- RUTKOWSKA Małgorzata: pozycja 6 : 4,73% (4 337 głosów)
- DRACZYŃSKI Marek: pozycja 7 : 4,73% (4 337 głosów)
- WRÓBEL Weronika Maria: pozycja 8 : 4,73% (4 337 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TAK! DLA POWIATU GDAŃSKIEGO:
- ADAMOWICZ Izabela: pozycja 1 : 1,34% (1 227 głosów)
- GWIZDAŁA Joanna: pozycja 2 : 1,34% (1 227 głosów)
- GROMNICKI Henryk Jan: pozycja 3 : 1,34% (1 227 głosów)
- KOSSOWSKI Piotr Marian: pozycja 4 : 1,34% (1 227 głosów)
- GOLAŃSKA Dagmara: pozycja 5 : 1,34% (1 227 głosów)
- BUDZISZ Agata Magdalena: pozycja 6 : 1,34% (1 227 głosów)
- NARKOWICZ Wioletta: pozycja 7 : 1,34% (1 227 głosów)
- SURDYN Marcin: pozycja 8 : 1,34% (1 227 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DZIAŁAMY DLA POWIATU GDAŃSKIEGO:
- KARDASIŃSKI Karol Dominik: pozycja 1 : 2,43% (2 227 głosów)
- SAMPOLSKI Janusz Bohdan: pozycja 2 : 2,43% (2 227 głosów)
- WYSOCKA Daria Anna: pozycja 3 : 2,43% (2 227 głosów)
- SKONIECZNA Klaudia Marta: pozycja 4 : 2,43% (2 227 głosów)
- CERANOWSKI Dariusz Piotr: pozycja 5 : 2,43% (2 227 głosów)
- LESZCZYŃSKI Kacper Artur: pozycja 6 : 2,43% (2 227 głosów)
- JASIUKAJĆ Adrianna Emilia: pozycja 7 : 2,43% (2 227 głosów)
- JACYNO-ONUSZKIEWICZ Szymon Dawid: pozycja 8 : 2,43% (2 227 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT GDAŃSKI:
- BIEDRZYCKA Barbara Małgorzata: pozycja 1 : 0,64% (590 głosów)
- JANKOWSKI Robert Andrzej: pozycja 2 : 0,64% (590 głosów)
- SPECJAŁ Marta Alicja: pozycja 3 : 0,64% (590 głosów)
- RUTKOWSKI Mateusz: pozycja 4 : 0,64% (590 głosów)
- SIKORSKI Dominik Adam: pozycja 5 : 0,64% (590 głosów)
- FREDA Paula Angelika: pozycja 6 : 0,64% (590 głosów)
- KUROWSKI Stanisław: pozycja 7 : 0,64% (590 głosów)
- LORANTY Teresa Wanda: pozycja 8 : 0,64% (590 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wybierani są radni powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że zbiera się wyniki poszczególnych komitetów, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyska pierwszy najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
W podziale głosów biorą udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?