11 medali w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Masters zawodników LKS Ziemi Puckiej. Świetny występ na ważnej imprezie!

Piotr Niemkiewicz
Julia Truszczyńska/POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKI MASTERS
Świetny wynik 6-osobowej reprezentacji LKS Ziemi Puckiej w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Masters. Na wyjazdowych zawodach nasi zawodnicy wywalczyli aż 11 medali.

Z bardzo dużym dorobkiem medalowym wrócili zawodnicy LKS Ziemi Puckiej z Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski w kategorii Masters. W Olsztynie spotkali się zawodnicy w wieku powyżej 35 lat.

Nasz LKS na zawody jechał w dość skromnym, bo 6-osobowym składzie. I udowodnili, że nie ilość, a jakość się liczy.

- Łącznie nasi zawodnicy zdobyli 11 medali w tym 7 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe - wylicza Waldemar Płomień z LKS Ziemi Puckiej.

Złote medale zdobyli:

• Rafał Kownatke w pchnięciu kulą M 35 wynikiem 17,10
  • Agnieszka Rathnau w rzucie dyskiem K 40 wynikiem 27,23
  • Grzegorz Grzenkowicz w pchnięciu kula M 40 wynikiem 13,36 oraz w rzucie dyskiem wynikiem 36,80
  • Grzegorz Kujawski zdobył trzy złote medale: w biegu na 10 km wynikiem 33:12,25, w biegu na 5 km wynikiem 15:56,07 oraz w biegu na 3 km z przeszkodami wynikiem 10:56,03

Sportowcy z powiatu puckiego w Olsztynie. Rafał Kownatke, Gr...

Srebrne medale zdobyli:

• Anna Kownatke w skoku wzwyż K 35 wynikiem 130 cm
  • Ryszarda Ptak w pchnięciu kulą K 50 wynikiem 11,09 m

Brązowe medale zdobyli:

• Rafał Kownatke w rzucie młotem M 35 wynikiem 41,13
  • Agnieszka Rathnau w pchnięciu kula K 40 wynikiem 8,65 m

Transmisję z zawodów w Olsztynie, gdzie aż 11 medali w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Masters wywalczyli zawodnicy LKS Ziemi Puckiej, obejrzymy tutaj: