12. Półmaraton Ziemi Puckiej: 176. zawodników i zawodniczek na starcie. Na metę pierwszy dobiegł Grzegorz Kujawski z Pucka! | WIDEO, ZDJĘCIA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins

Wideo

W sobotę, 31 lipca 2021 r. o godzinie 10. na linii startu na Stadionie Miejskim w Pucku stanęło aż 176. biegaczy, by wziąć udział w 12. Półmaratonie Ziemi Puckiej. Słońce świeciło, wiaterek ochładzał. W tym, 21-kilometrowym biegu, wielu pobiło swoje rekordy życiowe, przezwyciężyło słabości i pokazało, że warto!

12. Półmaraton Ziemi Puckiej po raz drugi został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pucku.

- Oczywiście przy współudziale Urzędu Miasta Puck, Starostwa Powiatowego w Pucku, Urzędu Gminy Puck - mówi Janusz Klimczuk, dyrektor MOKSiR w Pucku. - Nasze lokalne samorządy zawsze czynnie się włączają w organizację.

Sportową imprezę w Pucku wspomógł także marszałek województwa pomorskiego oraz firmy: BMC, Konsal oraz Ubezpieczenia Sylwia Potrykus.

Dyrektor COS OPO Cetniewo Michał Kowalski oraz Polska Misja Medyczna objęli 12. Półmaraton Ziemi Puckiej patronatem.

Trasa o długości 21 km i 97 m od samego początku istnienia Półmaratonu Ziemi Puckiej jest niezmienna i prowadzi z Pucka, przez Błądzikowo, Żelistrzewo, Osłoniono, Rzucewo, Błądzikowo, Puck.

Każdy uczestnik, który przekroczył linię mety, mógł liczyć na nagrody, w tym na specjalny medal.

- W tym roku, w Pucku, odbędzie się 22. Światowy Zjazd Kaszubów, i właśnie z tej okazji nasz medal Półmaratonu Ziemi Puckiej jest w barwach kaszubskich - mówi Janusz Klimczuk. - A że jesteśmy na Kaszubach, to tym bardziej jest to fajne nawiązanie i pamiątka dla wszystkich, którzy ten bieg ukończą.

Wyjątkowe medale na linii mety wręczali: sekretarz Urzędu Miasta Puck Agnieszka Siebert oraz dyrektor COS OPO Cetniewo Michał Kowalski.

Pierwszy na mecie 12. Półmaratonu Ziemi Puckiej był Grzegorz Kujawski z Pucka (klub LKS Ziemi Puckiej), jego czas to zaledwie 1 godz., 12 min i 44.03 sek.!

- Jednym z moich marzeń była wygrana w tym Półmaratonie - mówi biegacz z Pucka. - Swoją przygodę z bieganiem zaczynałem w wieku 37 lat, właśnie od Półmaratonu Ziemi Puckiej. Wtedy, kończąc bieg na 47 miejscu z czasem nieco poniżej 1 godz. 30 min, skrajnie wyczerpany, z podziwem patrzyłem na najlepszych.. I tak sobie pomyślałem, czy to możliwe, żeby go kiedyś wygrać? Dziś, w wieku 43 lat zostałem zwycięzcą tego pięknego biegu!

Pucki biegacz nie kryje radości, a jego historia biegania pokazuje, że nigdy nie jest za późno, by zacząć biegać, a wytrwałość i ciężka praca nad sobą popłaca i spełnia marzenia.

12. Półmaraton Ziemi Puckiej: 176. zawodników i zawodniczek ...

Drugi na mecie był Wojciech Probst z Hażlach (powiat cieszyński) z klubu #WawrzynTeam, który osiągnął czas 1 godz. 18 min i 45.95 sek., natomiast trzecie miejsce w kategorii Open zajął Jarosław Richert z Luzina (klub Maja Team).

Pierwsza na mecie wśród kobiet była Katsiaryna Ptashuk z Leszna, osiągając czas 1 godz., 25 min i 13.07 sek. Drugiej miejsce zajęła Lidia Kołodziejczyk z Wejherowa (klub Maja Team) z czasem 1 godz., 34 min i 29.98 sek., a trzecią kobietą na mecie była Justyna Kulińska z Gdańska (klub Baltic Fighters) z wynikiem 1 godz., 36 min i 24.94 sek.

Szczegółowe wyniki wszystkich uczestników 12. Półmaratonu Ziemi Puckiej można sprawdzić na stronie www.elektronicznezapisy.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Dodaj ogłoszenie