14. Bieg Niepodległości w gminie Kosakowo: rekord frekwencji na trasie 10 km | ZDJĘCIA

Magdalena Gębka-Scuffins
14. Bieg Niepodległości w gminie Kosakowo: 11 listopada 2019 świętowano na sportowo. Ponad 700 uczestników przybyło do Kosakowa, z tego ponad 300 wystartowało w kategorii Open na trasie 10 km. Pierwszy na mecie był Michał Olejnik z Gdyni. Na drugim miejscu znalazł się Grzegorz Kujawski z Pucka, a trzecie miejsce zajął Robert Czerniak z Mostów.

Wydarzenie zorganizowane przez gminę Kosakowo pod przywództwem wójta Marcina Majka zgromadziło spore tłumy podczas 14. Biegu Niepodległości: ponad 700 biegaczy w postaci dorosłych i dzieci, oraz wspierające ich rodziny i przyjaciele. Na każdego, kto wziął udział w biegu w swojej kategorii i dobiegł do mety, czekały przepiękne, pamiątkowe medale.

W kategorii Open, czyli biegu na trasie 10 km z atestem pierwsze miejsce zajął Michał Olejnik z Gdyni z wynikiem 00:31:59. Na drugim miejscu znalazł się Grzegorz Kujawski z Pucka z wynikiem 00:32:39. Trzecie miejsce zajął Robert Czerniak z Mostów z wynikiem 00:34:23. 4 miejsce: Paweł Tomeczkowski z Rumi z wynikiem 00:34:42, a 5: Janusz Lidzbarski z Chwaszczyna z wynikiem 00:35:19. Na 6. miejscu znalazł się Sebastian Bielski z Nowogardu z wynikiem 00:35:21, na 7. Artur Nowicki z Malczyc z wynikiem 00:35:55, 8. miejsce zajął Paweł Cybula z Kazimierza z wynikiem 00:37:08. Na 9. miejscu był Dariusz Rudnicki z Pogórza z wynikiem 00:37:19, a 10 do mety dobiegł Paweł Juśkiw z Gdyni z wynikiem 00:37:27.

Kategoria Open: pierwsza dziesiątka kobiet

W tej samej kategorii, wśród kobiet, pierwsze miejsce zajęła Ewa Gwóźdź z Pogórza z wynikiem 00:40:07, drugie miejsce Kasia Sekuła z Dębogórza z wynikiem 00:40:17, na trzecim miejscu znalazła się Małgorzata Tuwalska z Gdańska z wynikiem 00:40:47. Czwarte miejsce wybiegała Elżbieta Tuwalska z Gdańska z wynikiem 00:42:03, piąte: Anna Ławrukajtis z Rumi z wynikiem 00:42:07. Szóstą kobietą na mecie była Jogoda Kubik z Wejherowa z wynikiem 00:42:58, siódmą była Agata Kochanek z Dębogórza z wynikiem 00:44:36. Ósma przybiegła Katarzyna Butkowska ze Starogardu Gdańskiego z wynikiem 00:44:50, dziewiąta Anna Brzozowicz z Mostów z wynikiem 00:44:56, a dziesiąta Joanna Różycka z Gdańska z wynikiem 00:45:09.

Kategoria Bieg malucha z rodzicem (do 4 lat): pierwsza trójka

W tym biegu wzięło udział 38 uczestników. Pierwsza do mety przybiegła Magdalena Romanowska z Redy, drugi Paweł Romanowski z Redy, a trzeci Rafał Solis z Kosakowa.

Kategoria Dziewczęta do lat 4 (samodzielnie): pierwsza trójka

W tej kategorii wystartowało 15 dziewczyn. Pierwszą z nich na mecie była Olga Dylak z Redy, na drugim miejscu była Nina Kujawska z Pucka (córka Grzegorza Kujawskiego, który zajął drugie miejsce w biegu kategorii Open). Na trzecim miejscu była Nina Hering z Tczewa.

Kategoria Chłopcy do lat 4 (samodzielnie): pierwsza trójka

Pobiegło 12 chłopców, pierwszym z nich na mecie był Bartosz Wirowski z Wejherowa, jako drugi przybiegł Jan Rudziński z Gdyni, a trzeci Marcel Grześkowiak z Pruszcza Gdańskiego.

Kategoria Dziewczęta 5-7 lat (2012-2014): pierwsza trójka

48 dziewczynek stanęło na starcie tej rywalizacji. Pierwsza do mety dobiegła Nina Gałuszyńska z Gdyni, druga była Martyna Teska z Gdyni, na trzecim miejscu była Amelia Skowronek z Borkowa.

Kategoria Chłopcy 5-7 lat (2012-2014): pierwsza trójka

Chłopców było nieco więcej niż dziewczyn w tej kategorii, bo aż 55. Na pierwszym miejscu znalazł się Wojtek Mej z Redy, drugie miejsce zajął Janek Cychlik z Gdyni, a na trzecim miejscu był Jakub Baranowski z Gdańska.

Kategoria Dziewczęta 8-9 lat (2010-2011): pierwsza trójka

38 dziewczyn startowało w tej kategorii. Pierwsze miejsce zajęła Barbara Bielecka z Gdyni, drugie Natalia Kułakowska, a trzecie Natasza Pieńkowska.

Kategoria Chłopcy 8-9 lat (2010-2011): pierwsza trójka

Aż 51 uczestników stanęło na starcie tej kategorii. Pierwszy do mety dobiegł Oliwier Łaskarzewski, drugim był Jerzy Bednarski z Pogórza, a trzecie miejsce zajął Igor Czajowski z Pogórza.

Kategoria Dziewczęta 10-12 lat (2007-2009): pierwsza trójka

Popularna kategoria, bo wzięło w niej udział aż 81 dziewczyn. Pierwsza na linii mety była Anna Krytenko z Suchego Dworu, na drugim miejscu była Lena Urban z Nowego Dworu Gdańskiego, a trzecią była Olga Robasiewicz.

Kategoria Chłopcy 10-12 lat (2007-2009): pierwsza trójka

72 chłopców stanęło do rywalizacji w tej kategorii. Pierwsze miejsce wśród nich zajął Jakub Dylak z Redy, drugie Mateusz Sabisz z Redy, a trzecie Mateusz Zakrzewski z Warszkowa.

Kategoria Dziewczęta 13-15 lat (2004-2006): pierwsza trójka

23 dziewczyny startowały w tej kategorii, a wśród nich pierwsze miejsce zajęła Magdalena Białek z Dębogórza, drugie Milena Twarowska z Suchego Dworu, a trzecie Maja Kiełpińska z Mostów.

Kategoria Chłopcy 13-15 lat (2004-2006): pierwsza trójka

21 uczestników tej kategorii stanęło na starcie, a do mety pierwszy dobiegł Alex Kolasa z Redy. Drugie miejsce zajął Dominik Knap z Pierwoszyna, a trzecie Tadeusz Wojciechowski z Gdańska.

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio