5. Zjazd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Pucku: wzruszające pożegnanie druhny Haliny Hirth, która ustąpiła ze stanowiska prezesa

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Udostępnij:
5. Zjazd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Pucku odbył się w sobotę, 22 stycznia 2022 r. w Jastarni. Na to ważne wydarzenie przybyli delegaci jednostek OSP powiatu puckiego, zaproszeni goście, samorządowcy. Wybrano nowy zarząd, nowego prezesa i z pompą pożegnaną druhnę Halinę Hirth, którą ustanowiono honorowym prezesem zarządu OP ZOSP RP w Pucku.

Otwarcia 5. zjazdu dokonała prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pucku druhna Halina Hirth, która powitała wszystkich gości przybyłych na zjazd: delegatów, przedstawicieli, wicestarostę Tomasza Hermanna, wójta gminy Puck Tadeusza Puszkarczuka i burmistrza gminy Władysławowo Romana Kużla, i innych zaproszonych gości.

Przewodniczącym obrad został druh Tyberiusz Narkowicz, a sekretarzem - druh Aron Motycki. Następnie wybrano prezydium, które czuwało nad porządkiem i agendą zjazdu w Jastarni: prezes ustępującego Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pucku Halina Hirth, komendant powiatowy PSP w Pucku st. bryg. Bartłomiej Mollin, członek Głównej Komisji Rewizyjnej ZOSP RP w Warszawie i przedstawiciel Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Gdańsku Grzegorz Pladzyk, burmistrz Jastarni Tyberiusz Narkowicz oraz wicestarosta powiatu puckiego Tomasz Herrmann.

Po przyjęciu porządku i regulaminu obrad wybrano komisje zjazdowe i wysłuchano sprawozdania z działalności Zarządu Oddziału za minione pięć lat, później były kolejne sprawozdania poszczególnych komisji i udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi. Był też czas na udekorowanie działacza druha Jana Wittbrodt odznaczeniem pożarniczym „Za zasługi dla Pożarnictwa Województwa Pomorskiego”.

Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Pucku na lata 2022-2026:

 1. prezes Dariusz Groenwald (Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP Puck),
 2. wiceprezes Tyberiusz Narkowicz (Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP Władysławowo),
 3. wiceprezes Edmund Minkowski - Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP Puck,
 4. wiceprezes Jarosław Zielonka (Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP Krokowa),
 5. sekretarz Aron Motycki (Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP Władysławowo),
 6. skarbnik Dariusz Ciskowski (Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP Władysławowo),
 7. członek prezydium kapelan powiatowy ZOSP RP w Pucku,
 8. członek prezydium st. bryg. Bartłomiej Mollin (komendant powiatowy PSP w Pucku),
 9. członek prezydium Jerzy Włudzik (Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP Puck),
 10. członek Zarządu Jarosław Dettlaff (Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP Puck),
 11. członek Zarządu Janusz Ginter (Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP Puck),
 12. członek Zarządu Janusz Grön (Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP Krokowa),
 13. członek Zarządu Adrian Jaśkiewicz (Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP Puck),
 14. członek Zarządu Bartłomiej Krampikowski (Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP Krokowa),
 15. członek Zarządu Andrzej Maszke (Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP Krokowa),
 16. członek Zarządu Grzegorz Nowicki (Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP Puck),
 17. członek Zarządu Sebastian Pszeniczny (Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP Władysławowo).

Członkowie Komisji Rewizyjnej Powiatowego ZOSP RP: przewodnicząca - Karolina Majcher, wiceprzewodniczący - Zbigniew Okrój, sekretarz - Andrzej Ciechański.

Tyberiusz Narkowicz będzie reprezentował Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Pucku w Zarządzie Oddziału Wojewódzkiego, natomiast delegatami na Zjazd Oddziału Wojewódzkiego wybrani zostali następujący druhowie: Bartłomiej Krampikowski, Mateusz Miłosz oraz Eligiusz Wirwiński.

Komendant Powiatowy PSP w Pucku st. bryg. Bartłomiej Mollin podziękował strażakom ochotnikom za codzienny trud niesienia pomocy innym i wyraził chęć dalszej, owocnej współpracy.

130-lecie OSP w Pucku: uroczyste obchody i nadanie sztandaru...

Podczas 5. zjazdu przyszedł też czas na oficjalne pożegnanie druhny Haliny Hirth, która skończyła 71 lat, a funkcję prezesa zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Pucku pełniła przez ostatnie 20 lat. Była już szefowa z zawodu jest prawnikiem. Pracowała w Zamiejscowym V Wydziale Ksiąg Wieczystych z siedzibą w Pucku, którego była przewodniczącą. Wymagająca praca nie przeszkadzała poświęcić się także pracy społecznej na rzecz OSP w Pucku i w powiecie. Jej oddanie zostało docenione i w Jastarni, podczas weekendowego 5. Zjazdu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych dh Halinę ustanowiono honorowym prezesem zarządu.

- Zawsze uważałam, że jak komuś nie mogę pomóc, to na pewno nie zaszkodzę - powiedziała w rozmowie z nami odchodząca prezes. - Taką domenę miałam przez cały czas i uważam, że jak się nie udało pomóc (bo czasem też bywały takie sytuacje), to wprost mówiłam o tym ludziom, nie robiłam nikomu pod włos.

Pożegnanie druhny Haliny Hirth było wzruszające i budziło wiele emocji. Były kwiaty, prezenty, podziękowania od samorządów jak i delegacji OSP powiatu puckiego, a na koniec nagrodzono ją rzęsistą owacją na stojąco.

- Druhny i druhowie, chcę podziękować Wam jeszcze raz. Naprawdę, dla mnie to jest okres niestracony. To okres zdobywania nowych doświadczeń. Zawsze starałam się serce włożyć w to wszystko, co robię. Zawsze byłam przez Was szanowana i starałam się Was szanować - druhna Halina ze wzruszeniem przemawiała do zebranych na zjeździe w Jastarni przypominając, że Zarządowi szefowała od momentu jego powstania. - Dziękuję pięknie za honorowy tytuł. Mam tylko jedną prośbę. Jak będziecie mieli ochotę się ze mną spotkać, to proszę o zaproszenie, a na pewno przyjadę.

Na koniec przewodniczący zjazdu druh Tyberiusz Narkowicz podziękował wszystkim uczestnikom, członkom komisji za sprawne przeprowadzenie obrad, zaproszonym gościom za przybycie i przekazał dalsze prowadzenie obrad nowowybranemu prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP w Pucku Dariuszowi Groenwaldowi. Nowy prezes podziękował za wybór i zaufanie oraz wyraził nadzieję na dalszą owocną współpracę między innymi z Komendą PSP w Pucku, a wszystkich druhów zachęcił do pracy i zaangażowania.

Chcesz też podzielić się swoimi fotkami z powiatu puckiego z nami i naszymi Czytelnikami? Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie