Agata Struck: trzy rekordy po kontuzji

(red)
Delfin MOKSiR Jastarnia
Agata Struck zawodniczka klubu Delfin MOKSiR Jastarnia na Mistrzostwach Europy w pływaniu ustanowiła trzy nowe życiówki. Mimo, że jej start stał pod dużym znakiem zapytania...

Agata Struck zawodniczka klubu Delfin MOKSiR Jastarnia reprezentowała Polskę w kategorii juniorów na Mistrzostwach Europy w pływaniu w płetwach.
- Zawody odbyły się w Miskolc na Węgrzech - informują sportowcy.

Polskę reprezentowało 4 zawodników: Weronika Prentka, Agata Struck, Patryk Laser i Tomasz Krzyśpiak. Trzy brązowe medale zdobyła Weronika Prentka z WUKS Poznań, w konkurencjach bi-fins (płetwy pojedyncze).

Agata podczas zgrupowania reprezentacji doznała kontuzji stawu kolanowego i jej wyjazd stanął pod znakiem zapytania. Po serii zabiegów rehabilitacyjnych udało się odzyskać sprawność.
Podczas mistrzostw Agata ustanowiła trzy nowe rekordy życiowe. Startując trzy razy w konkurencjach indywidualnych zakwalifikowała się dwa razy do finału A i zajęła bardzo dobre 6 miejsce na 200m i 8 miejsce na 100m. Na 400m zajęła 11 miejsce.

W ten sposób zakończyły się najważniejsze zawody w roku 2011.