Ajax Leśniewo - Arka Prusewo 0:3 (0:2). A-klasa wcale im nie odjechała. Pomógł Klif | ZDJĘCIA

Krzysztof Hoffmann
Ajax Leśniewo na własnym boisku podejmował Arkę Prusewo. Dzięki zwycięstwu, piłkarze z gminy Krokowa nadal liczą się w walce o awans do A-klasy. Pomógł im Klif Chłapowo, który nieoczekiwanie wygrał z liderem - Sokołem Bożepole Wielkie 7:6. Na dwie kolejki przed końcem sprawa jest jeszcze otwarta. Piłkarski Serwis Powiatu Puckiego.

Ajax Leśniewo - Arka Prusewo, czyli mecz 24 kolejki B-klasy gr. I. Gospodarze na własnym boisku są szalenie niebezpieczni i skuteczni. W rundzie wiosennej u siebie przegrali tylko raz - z Huraganem Smolno. Piłkarze Arki zwyciężając ze Smolińskimi Lwami właśnie uwierzyli w swoje umiejętności i jeszcze bardziej zaostrzyli apetyty na awans. Więc spotkanie zapowiadało się bardzo emocjonująco. Jedno było pewne - nikt za darmo punktów nie chciał oddać.

Większą wolą zwycięstwa wykazała Arka Prusewo. W 8 minucie akcję golem zakończył Karol Ławniczak. Ajax Leśniewo nie otrząsnął się zbyt szybko. 180 sekund później bramkę na 2:0 strzelił Maciej Ladach. Dopiero po niej piłkarze z gminy Puck wzięli się do roboty.

Tak ofensywny gracz żółto-niebieskich strzelał w meczu z Huraganem:

Ich ataki jednak kończyły się najczęściej na niedokładnym ostatnim podaniu w granicach pola karnego rywala. Warunki pogodowe nie pozwalały na rozwinięcie skrzydeł. Siąpiący deszcz utrudniał składne rozgrywanie piłki, a murawa w jednej chwili stała się niemałym torfowiskiem. Na szczęście Ajax uszczelnił obronę, co pozwoliło na uniknięcie straty kolejnych goli.

PIŁKARSKI SERWIS POWIATU PUCKIEGO:

W drugiej połowie obraz niewiele się zmienił. Rywalizacja lekko się wyrównała, a ciężar spotkania przeniósł się na środek boiska. Obaj trenerzy lekko zmodyfikowali ostawienia i desygnowali do gry rezerwowych. A pogoda jak zaczarowana - nie chciała się zmienić.

Lepszym przygotowaniem kondycyjnym zaimponowała Arka Prusewo. W 82 minucie wynik na 3:0 dla gości ustalił Szymon Koprowski.

Paradoksalnie, Klif Chłapowo mocno wsparł pogoń drużyny z Prusewa za Bożympolem. Team z gminy Władysławowo jeszcze w zeszłym roku jak równy z równym walczył o awans z Arką, a teraz jej bardzo dopomógł, wygrywając z Sokołem 7:6. Potknięcie lidera może okazać się kluczowe dla rywalizacji o A-klasę. Przewaga Sokoła nad Arką stopniała do czterech punktów. Do końca pozostały jeszcze dwa mecze.

Ajax Leśniewo - Arka Prusewo 0:3 (0:2)

W ten weekend Arka Prusewo zmierzy się z OKS Janowo. Ajax u siebie zagra z Pumą Darzlubie, a lider z Bożegopola podejmie Relaks Mechowo. Czy koledzy z gminy Puck zagrają dla piłkarzy z gminy Krokowa